ВООЗ: українці хворітимуть на свинячий грип ще рік

Експерти ВООЗ вважають, що зупинити епідемію може запровадження карантину та загальна вакцинація.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) прогнозує, що в Україні, як і у всьому світі, буде три хвилі епідемії грипу A/H1N1: перша – зараз, друга – навесні, а третя – восени наступного року. Спад захворюваності на грип, за даними ВООЗ, варто очікувати після масової вакцинації населення.

Керівник бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич називає запровадження карантину та вакцинацію серед основних факторів зупинення поширення територією України грипу A/H1N1 (свинячого грипу).

Поканевич вважає доречним продовження карантинних заходів у західних областях України та запровадження карантинного режиму там, де показник захворюваності найближчим часом може перевищити епідемічний поріг, а також негайну імунізацію населення від "свинячого грипу".

На запитання, коли в Україні може початися вакцинація, - адже в країні ще офіційно не зареєстровано жодного препарату для проведення профілактичних щеплень, а це тривалий процес, - представник Всесвітньої організації охорони здоров’я відповів: "Сьогодні є можливість використовувати вакцину у випадку епідемії. За достатньо швидким механізмом завезення її в країну".

"Ми оцінюємо зараз ситуацію, якщо прогноз буде песимістичний і дані свідчитимуть про реальну загрозу, то ми робитимемо все для того, аби вакцина була доступна для населення якомога швидше. Але слід врахувати, що на цю вакцину у світі серйозний попит", - додав Поканевич.

Напередодні експерти ВООЗ повідомили, що можливою причиною великої кількості захворювань в Україні є саме пандемічний грип. Утім, не всі випадки A/H1N1 лабораторно підтверджено через труднощі з проведенням лабораторних аналізів.

Президент Віктор Ющенко у середу закликав українців до вакцинації у зв’язку з епідемією грипу.

Він зазначив, що в Україні одночасно зійшлися три збудники хвороб: двох сезонних грипів та "каліфорнійського" – а таке поєднання інфекцій внаслідок мутації може дати ще більш агресивний, новий вірус, сказав президент.

Читайте також:

На Рівненщині від грипу померли четверо людей

На Донеччині за добу захворіло 7600 людей

Карантин можуть ввести і в інших регіонах України

У Києві почали дезінфікувати вагони метро після кожного рейсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: