ВООЗ вимагає, щоб за смерті від протигрипозної вакцини відповідав уряд

У ВООЗ кажуть, що ризик померти від захворювання на грип набагато вищий, ніж ризик померти від вакцинації.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує українській владі брати на себе відповідальність за можливі побічні наслідки під час вакцинації від грипу А/Н1N1, вакциною, поставленою ВООЗ. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції керівник бюро ВООЗ Ігор Поканевич.

"Ризик від захворювання (смерті) набагато вищий, ніж ризик від вакцинації... Держава повинна визначити для себе, що важливіше, і взяти цю відповідальність на себе", - наголосив він.

Він також закликав реєструвати надану ВООЗ вакцину за прискореною процедурою. "Прискорений шлях - це коли національний орган, де реєструються лікарські засоби і вакцини, приймає інформацію про клінічні дослідження, про інші дослідження з тих країн, де вони вже були проведені, і не проводить ці дослідження в себе в країні", - сказав він.

Він додав, що у випадку прискореної реєстрації вакцини, все одно проводиться перевірка на її безпечність і стерильність.

Поканевич зазначив, що ВООЗ продовжує переговори з урядом України щодо поставки вакцини від грипу А/Н1N1. За його словами, поки невідомо яка вакцина, і коли, буде поставлена в Україну. Він зазначив лише, що планується дві поставки. Перша - близько 1 млн доз для вакцинації груп ризику.

Він наголосив, що ВООЗ надає такі ж вакцини, які і закуповують для себе розвинені країни.

Крім того, Поканевич повідомив, що ВООЗ готова надати Україні обмежену кількість вакцини від грипу A/H1N1 в якості гуманітарної допомоги, яка забезпечить 10% населення.

На сьогодні створено фонд вакцин ВООЗ, з якого поставляються вакцини до країн, які не мають власного виробництва. За попередніми прогнозами, в фонді планується сконцентрувати близько 200 млн доз вакцин різних виробників. Шість виробників вже підтвердили згоду надавати до фонду свої вакцини. Надаватимуть їх і країни-донори. Останні віддаватимуть 10% вакцин, які вони закуповують на власні потреби. Перші поставки до України ВООЗ готова розпочати в грудні поточного року за умови погодження всіх питань з урядом країни. Наступні транші триватимуть протягом року.

Варто зазначити, що для надання Україні такої допомоги ВООЗ висунула уряду низку умов, серед яких - не проводити тестування вакцини українськими фахівцями та письмово відмовитися від будь-яких звинувачень на адресу виробника у разі випадків хвороби чи смерті людей після вакцинації.

Наприкінці листопада Кабмін, обурений такими вимогами, відклав підписання листа до ВООЗ про надання вакцини від свинячого грипу.

Читайте також:

ВООЗ: Україна на порозі другої хвилі епідемії грипу

Кабмін заборонив робити щеплення школярам без згоди батьків

Німеччина може надати Україні понад 2 млн доз вакцини від свинячого грипу

Франція передала Україні вакцину проти свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: