Імунолог говорить, що це пов'язано із штамами коронавірусу, які виникають.
Вже восени щеплення наявними зараз вакцинами може не мати сенсу. Це пов'язано з тим, що навіть за невеликіої зміни білка, проти якого стимулюють векторні вакцини, може статися розбіжність антигену і антитіл, що зробить вакцину неефективною.
Про це в інтерв'ю "Економічним новинам" розповів лікар-імунолог, доктор медичних наук, завідувач лабораторії іммунореабілітологіі Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський.
"Векторні вакцини і РНК-вакцини стимулюють імунітет проти фрагмента білка шипа, іншими словами, навіть за невеликої зміни цього білка можливо розбіжність антигену і антитіл, що зумовить неефективність вакцини. Природний імунітет виробляється до багатьох білків вірусу, більшість з яких стабільно, тому можна припускати тривалий частковий захист навіть проти нових варіантів, який ще називають перехресним імунітетом", - розповідає імунолог.
Він додає, що останні дослідження вже показують неефективність вакцин до "південно-африканського" варіанту, тож є припущення, що аналогічно буде і з бразильським, і з подальшими варіантами. Тому виникла необхідність створення нових вакцин.
"Вакцинація в другому півріччі 2021 року наявними вакцинами вже втратила сенс, оскільки пандемія наближається до завершення і восени необхідно застосування нових сезонних вакцин", - зазначив Андрій Волянський.
Нагадаємо, що міністр МОЗ Максим Степанов розповів, що потужності системи охорони здоров'я в Україні дозволяють проводити близько 13,5 мільйона вакцинацій від COVID-19 за місяць.