Вперше на гей-прайді в Нью-Йорку з'явилась українська колона

Вперше на гей-прайді в Нью-Йорку з'явилась українська колона

Фото: Укрінформ

Нью-йоркський парад збирає близько трьох мільйонів глядачів

У Нью-Йорку і декількох інших містах США в неділю відбуваються гей-паради, присвячені 50-й річниці сутичок між поліцією і відвідувачами гей-бару Stonewall Inn, що і стало початком сучасному руху за права геїв і лесбіянок.

У Нью-Йорку група українців уперше бере участь у всесвітньому гей-прайді окремою колонною - разом із представниками ЛГБТ-спільноти Грузії.“У нас давно була ідея української колони, і цього року ми зрозуміли, що маємо достатньо людей”, - розповів кореспонденту "Укрінформу" Дмитро Пічахчі, один з учасників організації Proud Ukraine, яка зібрала українську колону на всесвітній гей-прайд.

За його словами, в українській колоні П'ятою авеню крокуватимуть близько 50 осіб, хоча спочатку організатори розраховували на 20-30 учасників. Для української ЛГБТ-спільноти було принципово йти окремо від решти країн пострадянського простору, окрім Грузії.

Нью-йоркський парад збирає близько трьох мільйонів глядачів з райдужними прапорами. Вулицями міста мають намір пройти понад 650 груп, включаючи громадських активістів, представників корпорацій, політиків і широко відомих діячів культури —  майже 150 тисяч осіб. “Мені здається у нас буде найбільший гей-прайд в історії земної кулі”, - заявив мер міста Білл де Блазіо, потенційний кандидат в президенти від Демократичної партії, який є переконаним поборником прав ЛГБТ.

А от мер Чикаго Лорі Лайтфут, перша лесбіянка на посаді голови міста, стала одним з семи керівників чиказького параду.

Повʼязані теми:

Наступна публікація