Вперше в Україні родина судиться з банком крові

Подружжя не змогло скористатися пуповинної кров'ю для лікування доньки, оскільки вона виявилася інфікованою. Дитині видалили нирку.

Вперше в Україні родина судиться з банком крові. В очікуванні дитини пара з Києва домовилася про збирання пуповинної крові.

У дитини іще до пологів виявили патологію нирки, але подружжя вирішило народжувати, бо дізнались про лікування пуповинною кров'ю.

Але в цьому разі зібрана кров виявилась інфікованою. Дитина народилася важкохворою і батьки вважають, що через недбалість банку крові втратили надію її оздоровити.

Таку недешеву послугу як забір пуповинної крові нині рекламують у кожній жіночій консультації. Пуповинну кров заготовляють у перші хвилини після пологів – це лише 100-150 мілілітрів, але із високим вмістом стовбурових клітин, які є будівельним матеріалом організму. Вони можуть вирости у будь-яку тканину чи орган. Цю властивість уже активно використовують для лікування раку і захворювань крові, ще 300 хвороб - на стадії клінічних випробувань.

Українські дослідники заявляють, що стовбуровими клітинами із пуповинної крові готові лікувати діабет, гепатит, цироз печінки, артроз та безпліддя. А на заході вчені прогнозують, що у же за 10 років можна буде замовити собі новий орган, із ваших власних стовбурових клітин, тож відторгнення при пересадці не буде.

На врятування своєї дочки сподівався і Юрій Макусєв. Він уклав угоду із банком крові й заплатив майже тисячу доларів. Але, з його слів, під час пологів все відбувалося дуже неорганізовано. Фахівця з банку крові на пологах родина не побачила, пуповина разом з іншим родовим матеріалом опинилася у відрі. А через місць із банку крові повідомили – матеріал отримали інфікованим, кров утилізували. В банку обіцяли повернути аванс, утримавши лише гроші за аналізи та забір крові, але сім'я вирішила судитися.

За даними світової статистики, від 5 до 10% такої крові виявляються інфікованою. Родина Макусєвих цілком вкладається у світову статистику зіпсованої пуповинної крові. Їхній дитині уражену нирку врятувати не змогли, довелося видалити,

Тепер родина чекає останнього суду, Верховного. Два попередніх у компенсації відмовили. На якій стадії інфікували кров, з'ясувати не змогли, і що її відсутність зашкодила дитині також довести не вдалося.

Читайте також:

Українські лікарі врятували немовля з близнюком у животі

Хірурги забули серветку в голові пацієнта

Бразильській топ-моделі відріжуть найбільші у світі груди

В Україні створять національний реєстр хворих на туберкульоз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: