Співбесіда про прийом на роботу закінчилася, так і не розпочавшись.
Харків'янин вирішив судитися з роботодавцем, який не взяв його на роботу через вік. Юристи говорять, що подібний позов відправили до суду вперше в Україну.
Без роботи 54-річний Ігор (до закінчення розгляду чоловік побажав не називати прізвище) залишився більше року тому. До того як опинитися на біржі праці, він працював комірником і аудитором, до пенсії йому ще шість років, тому в пошуках роботи відправився в обласний Центр зайнятості, пише "Сегодня".
У вересні Ігорю підшукали підходящу вакансію комірника і направили до роботодавця. Відправившись на співбесіду в приватну фірму, чоловік не очікував, що діалог з співробітницею організації триватиме не більше п'яти хвилин.
"З направленням з центру зайнятості я прийшов у цю фірму, але не встиг нічого сказати, як мені відразу ж пташку там ставлять, що кандидат не підходить. На питання, чим ви зможете пояснити таку відповідь, не спитавши нічого про моїх навичках і уміннях, жінка мовчки написала в напрямку - обмеження за віком, до 30 років", - каже Ігор.
Відразу ж після невдалого співбесіди чоловік вирішив довести правоту і звернувся до юристів Харківської правозахисної групи.
"Зі мною таке вже траплялося, але не було доказів - відмовляли в усній формі", - каже чоловік.
Правозахисники зацікавились випадком Ігоря, адже законних приводів відмовити чоловікові при прийомі на роботу не було.
"Трудовий кодекс забороняє будь-яку дискримінацію. Є види робіт, де потрібні спеціальні фізичні параметри, сила, витривалість. Але в даному випадку таких підстав не було. Тут абсолютно працездатна людина, не інвалід", - говорить правозахисниця Людмила Клочко.
За її словами, перш ніж скласти позов, їм довелося пошукати в реєстрі схожі справи, але прецедентів у судовій практиці України не виявили.
До рішення суду ні претендент, ні юристи не хочуть називати компанію, яка відмовила Ігорю в роботі, щоб це не розцінили як тиск на служителів Феміди.
Наразі правозахисники чекають відповіді з суду - чи приймуть позов до розгляду. Чоловік вимагає лише компенсувати моральну шкоду (близько 5000 грн. - Для розрахунку використовували формулу, використовувану при розрахунку компенсації інвалідам, яких відмовилися приймати на роботу). Але навіть якщо суд винесе рішення на користь претендента, Ігор не хоче працювати в "атегоричній" фірмі - на сьогоднішній день він проходить стажування в іншій компанії.
Нагадаємо, у серпні тоді ще заступник глави Державної податкової служби Олександр Клименко повідомив, що понад 95% українських роботодавців порушують трудове законодавство, а кожен п'ятий платить зарплати нижче прожиткового мінімуму.
За даними головного державного інспектора з питань праці Андрія Черкасова, в Україні в конвертах виплачується майже 140 мільярдів гривень зарплати.
Читайте також:
Українці отримують у конвертах понад 140 мільярдів гривень зарплати
Більшості українців для щастя вистачить зарплати у 2700 гривень
Споживчий кошик українця виявився гіршим, ніж пайок військовополоненого у 1941 році
Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати