"Вперше за 311 років": до 30-річчя Незалежності в Україну привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика

"Вперше за 311 років": до 30-річчя Незалежності в Україну привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика

Фото: УНІАН

Конституція Пилипа Орлика буде не єдиним шведським експонатом - Лінчопінгська міська бібліотека погодилась надати гетьманську булаву, яка, за легендою, після гетьмана Івана Мазепи належала Пилипу Орлику.

До України для тимчасового експонування з нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності привезуть зі Швеції оригінал Конституції Пилипа Орлика (1710).

Про це 21 травня на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Я обіцяв сюрприз, і тепер це вже не секрет: вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до Української держави. Ми повертаємо Україні Україну. Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі - це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині", - заявив він.

Фото: Дмитро Кулеба/facebook/dmytro.kuleba

Кулеба додав, що переговори зі Швецією, де зберігається оригінал, з цього приводу "були вкрай складними". За дорученням президента Володимира Зеленського МЗС України звернулося до Швеції з проханням надати у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.

"Це були складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами", - підкреслив очільник українського МЗС.

Нагадаємо, 20 травня під час пресконференції за підсумками двох років президентства Володимир Зеленський презентував символ 30-річчя Незалежності України та розповів, як цього року Україна відзначатиме свято.

Військовий парад з нагоди 30-річчя Незалежності: де і як він проходитиме

Військовий парад з нагоди 30-річчя Незалежності: де і як він проходитиме

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
30-та річниця Незалежності України
Наступна публікація