Вплив мінводи на щурів: Супрун пояснила, чому потрібно змінити фінансування наукових робіт від установ МОЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

​​​​​​​До такої ситуації призвела недосконала система розподілення коштів платників податків.

“Виявити особливості впливу мінеральних вод на організм здорових щурів...” — одне з завдань  наукової роботи, яку подали від установи МОЗ України, з проханням виділити на неї понад 2 млн грн протягом 3-х років. Грошей вони не отримають.

Про це у Facebook пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Цей приклад демонструє, що ми маємо велику проблему. Щороку наукові установи, які підпорядковані МОЗ України, отримують державне фінансування для написання наукових робіт чи досліджень. На це виділяються мільйони гривень з коштів платників податків. Цьогоріч передбачено 73,9 мільйона гривень на 34 установи. Хто та на яку суму отримає фінансування вирішує комісія. Але ситуація зараз така, що у 90% випадків комісія зробить неправильний вибір. Бо в неї просто немає інших опцій», - зауважила Супрун.

“Виявити особливості впливу мінеральних вод на організм здорових щурів...” — одне з завдань наукової роботи, яку подали...

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 9 січня 2019 р.

Урядовець додала, що доцільність більшості тем робіт, як подаються, є дуже сумнівною. Та й їхні автори не ставили собі доцільність за мету. «Ціллю їхньої праці, на жаль, є не науковий розвиток, а стабільне отримання бюджетного фінансування. В будь-якому випадку гроші, які отримає установа, підуть не на реалізацію цієї наукової роботи, а на виплати заробітних плат працівникам», - додала посадовець.

«Програма, яка мала стимулювати розвиток науки, перетворилася на дивний спосіб наукових установ виплачувати зарплати та нічого не робити натомість. Наразі вона просто втратила сенс. Деякі установи існують просто заради того, щоб щороку отримувати ці кошти. Наприклад, в одній державній інституції, в штаті якої є 33 ставки, на роботі щодня з’являються лише 5 людей. А гроші отримують за 6 наукових робіт. До такої ситуації призвела недосконала система розподілення коштів платників податків», - йдеться у повідомленні у соціальній мережі.

«Тему наукової роботи на державне фінансування може подати лише науковець, який працює серед невеликого кола державних установ, які підпорядковуються МОЗ України. Тож конкуренція за ці кошти фактично відсутня. Комісії просто немає з кого обирати! Будемо це змінювати», - зазначила Супрун.

Наукову роботу в області медицини ведуть не лише установи, які підпорядковуються МОЗУ. Будь-які бюджетні та комунальні установи також мають наукових працівників і повинні мати можливість подати свою тему на конкурс.

«Працюємо над запровадженням грантової системи фінансування, щоби вони також могли подаватися», - написала посадовець.

За її словами, це допоможе створити здорову конкуренцію на державне фінансування та отримувати кошти тим дослідникам, які справді займаються наукою, а не освоюванням грошей.

ВідеоУляна Супрун: користь дельфінотерапії дуже сумнівна

Дельфіни не лікують, а в деяких випадках можуть навіть зашкодити. Очільниця МОЗу Уляна Супрун розвіяла ще один міф. Подробиці — просто зараз.

Уляна Супрун: користь дельфінотерапії дуже сумнівна

Нагадаємо, що раніше Супрун назвала Закарпаття прикладом для трансформації системи охорони здоров'я. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції