Впроваджено радіаційний моніторинг у Чорнобилі

У Чорнобильській зоні реалізували міжнародні проекти TACIS і МАГАТЕ щодо радіаційного моніторингу.

Чорнобильська АЕС (www.ukrcenter.com)
Тепер у Чорнобильскій зоні інтенсивніше контролюватимуть радіаційну ситуацію. (www.ukrcenter.com)

Як повідомили УНІАН у прес-службі МНС, сьогодні у Чорнобилі за участю міністра з питань надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича відбувся завершальний етап процедури підписання документів про завершення міжнародного проекту ТАCIS U4.01/03S "Модернізація автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) Чорнобильської зони відчуження в рамках міжнародної технічної допомоги Єврокомісії” та частини проекту МАГАТЕ UKR/9/022 “Системи інтегрування даних з автоматизованого радіаційного моніторингу”.

Коментуючи цю подію, Нестор Шуфрич відзначив, що “завдяки цьому, по-перше, ми отримаємо належну підтримку і розуміння у нашому суспільстві, по-друге, отримаємо можливість спрогнозувати у разі виникнення пожеж, стихійних лих, у разі виникнення техногенних надзвичайних ситуацій, яким чином розгортатимуться події з точки зору радіологічного стану. Крім того, я дуже вдячний українським і зарубіжним фахівцям за вчасне впровадження програм”.

Як підкреслили в МНС, введення модернізованої системи дозволить на високому технічному рівні здійснювати збір інформації про радіаційний стан у Зоні відчуження. До складу модернізованої АСКРС входять 39 гамма-трейсерів вимірювання потужності експозиційної дози, метеостанція та 18 аспіраційних установок для відбору проб повітря на вміст радіоактивних аерозолів. Датчики вимірювання розташовано на постах контролю радіаційного стану в Зоні відчуження, включно з промплощадкою ЧАЕС ім. Славутич. Уся інформація про радіаційний стан передається до оперативно-диспетчерського центру за допомогою системи SKYLINK. Модернізована АСКРС має можливість в оперативному режимі демонструвати рівні потужності експозиційної дози на всіх 39 постах цілодобово. У разі виникнення надзвичайних ситуацій (пожежа, стихійне лихо, техногенна аварія) система здатна прогнозувати розвиток радіаційного стану і на підставі цього прогнозу пропонувати рекомендації для управлінських рішень.

За даними МНС, однією з основних причин модернізації системи АСКРС є реалізація ряду міжнародних проектів зі зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та спорудження ряду об`єктів у Зоні відчуження (будівництво сховищ для рідких і твердих радіоактивних відходів, демонтаж устаткування і конструкцій блоків ЧАЕС, початок підготовчих робіт із будівництва нового саркофагу на об`єкті “Укриття”).

Високотехнологічна система АСКРС істотно підвищить можливість безперервного спостереження за радіаційним станом у Зоні відчуження, що матиме позитивний ефект запобігання негативних наслідків природного і техногенного характеру, підкреслили в МНС.

Крім того, система АСКРС дозволить забезпечити систему сучасного контролю та ефективного спостереження за радіаційним станом. Важлива складова проекту МАГАТЕ UKR/9/022 “Системи інтегрування даних із автоматизованого радіаційного мониторингу” передбачає вдосконалення контрольно-дозиметричних пунктів, розташованих на кордонах Чорнобильської зони відчуження і є метою недопущення незаконного переміщення радіоактивних матеріалів. Автоматизована система інтегрування даних є центральним пунктом керування та збору інформації, що повинна збирати всі дані з об’єднаної інформаційної мережі.

Роботи за даними проектами було завершено згідно з графіком, який було встановлено контрактними зобов`язаннями і є єдиними проектами на території Зони відчуження, реалізованими вчасно без серйозних зауважень, наголосили в МНС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: