ВР допитає Балогу, прес-секретаря Ющенка і керівництво СБУ

Парламентська ТСК, яка розслідує захоплення "Нафтогазу", має чимало запитань до керівників Секретаріату президента та СБУ.

Тимчасова слідча комісія Верховної ради зі з'ясування обставин захоплення "Нафтогазу" викликала голову СБУ Валентина Наливайченка і його заступника Валерія Хорошковського у якості свідків на своє засідання 30 березня.

Про це повідомив голова Тимчасової слідчої комісії Роман Зварич.

Він також наголосив, що у разі неявки цих осіб на засідання комісії "після вступу у дію закону про тимчасові слідчі комісії до Наливайченка та Хорошковського може бути застосована норма щодо примусового виклику їх на наше засідання… Тоді наша комісія буде звертатися до органів міліції щодо виконання нашої вимоги", - сказав Зварич.

Голова комісії зазначив, що на даний момент є підстави стверджувати про можливі порушення зі сторони представників СБУ кримінально-процесуального законодавства у справі із затримання заступника керівника енергетичної митниці Тараса Шепітька.

Також Зварич не виключає, що викличе на допит прес-секретаря президента Ірину Ванникову та главу Секретаріату президента Віктора Балогу.

"У нас є відеозапис прес-конференції прес-секретаря президента, де вона чітко говорить про те, що президент безпосередньо контролює хід справи… Ми не виключаємо, що наша комісія викличе прес-секретаря на допит, щоб вона сказала, хто їй давав доручення таке говорити. Якщо це був голова Секретаріату Віктор Балога, то нашим наступним кроком буде виклик його у якості свідка на засідання комісії. Якщо доручення давав пан президент, то ми не маємо права викликати його, але тут виникне багато запитань, бо за всі роки я не пам'ятаю, щоб хтось від імені президента стверджував, що Ющенко керує слідством, а це перший випадок і, можливо, секретар не розуміла можливих юридичних наслідків", - сказав він.

Читайте також:

СБУ: Хорошковського не відстороняли від справи "Нафтогазу"

"Альфа" вимагала в "Нафтогазу" оригінали контрактів з "Газпромом"

Люди в масках захопили будівлю "Нафтогазу України"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: