ВР дозволила ліквідувати районні ради у Києві

7 вересня парламент підтримав пропозиції Київради щодо ліквідації районних рад у Києві і дозволив їх самостійно визначатися щодо територіального устрою.

Верховна Рада прийняла проект закону про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо порядку утворення районних рад).

За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів.

"Районні ради можуть утворюватися за рішенням територіальної громади міста Києва, прийнятого шляхом проведення місцевого референдуму, або за рішенням Київської міської ради", - йдеться в законі.

Рішення щодо утворення (неутворення) районних рад повинні бути прийняті до дня чергових виборів.

Парламент також не підтримав проекти опозиціонерів Семиноги і Чорноволенка про те, щоб доля територіального устрою вирішувалася на референдумі киянами "на вимогу не менш як однієї десятої членів цієї громади або половини від загального складу депутатів відповідної міської ради".

Під час обговорення депутат Олександр Чорноволенко наголосив, що "жодної копійки райради не забирають, а левова частина фінансування йде на райдержадміністрації".

Нагадаємо, Київська міська рада 25 серпня звернулася до Верховної ради з пропозицією ліквідувати районні ради столиці.

За відповідне звернення з проханням внести зміни до закону "Про столицю України – місто-герой Київ" проголосували 65 депутатів Київради, серед них 8 представників опозиційної фракції БЮТ.

В.о. голови Київської міськдержадміністрації Олександр Попов запропонував скоротити районні ради, залишивши районні державні адміністрації, що прямо будуть підкорятися КМДА.

У прийнятому Київрадою зверненні йдеться, що Конституційний суд у своєму рішенні від 2001 року дав висновок, що районні ради не є обов’язковою складовою системи місцевого самоврядування в Києві.

Читайте також:

Попов закликав ліквідувати райради в Києві до виборів

Київська влада дала старт ліквідації районних рад

Янукович вимагає поставити крапку у питанні про двовладдя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: