ВР дозволила відбирати приватні землі для будівництва доріг і стадіонів

Рада подолала вето президента на закон про відчуження земель і визначила випадки, в яких українців можна буде позбавляти приватної власності.

Верховна рада подолала вето президента Віктора Ющенка на закон про відчуження земельних ділянок для суспільних потреб. Відповідне рішення підтримали 326 народних депутатів.

За концепцією закону, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування отримали право викупу земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Президент у своїх зауваженнях вказував, що в законі не створено реального механізму захисту прав приватного власника при відчуженні землі.

Разом із тим, нардепи визначили перелік суспільних потреб, для яких зазначені органи мають право прийняти рішення про викуп зазначених об'єктів.

До цього переліку увійшли:

а) забезпечення національної безпеки та оборони;

б) будівництво та обслуговування лінійних об’єктів і об’єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, нафто- та газопроводів, водопроводів, ліній електропередачі, зв’язку, аеропортів, нафтових та газових терміналів, електростанцій та об’єктів, необхідних для їх експлуатації);

в) розміщення дипломатичних і прирівняних до них представництв іноземних держав та міжнародних організацій;

г) будівництво та обслуговування гірничодобувних підприємств, що експлуатують родовища корисних копалин загальнодержавного значення;

ґ) будівництво та обслуговування промислових та інших підприємств, що мають стратегічне значення для розвитку регіону;

д) будівництво захисних гідротехнічних споруд;

е) будівництво та обслуговування нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, необхідних для їх експлуатації;

є) створення міських парків, будівництво майданчиків відпочинку, стадіонів та інших об’єктів загального користування;

ж) розміщення будівель і споруд органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

з) розміщення будівель, споруд та інших виробничих об’єктів державної та комунальної власності, у тому числі тих, що призначені для видобування корисних копалин загальнодержавного значення;

и) розташування об’єктів природно-заповідного фонду.

Згідно закону, в разі неотримання протягом одного року згоди власника земельної ділянки зазначені об'єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність.

Нагадаємо, Віктор Ющенко, наклавши у липні вето на закон, відзначив, що він не забезпечує прав приватного власника та дотримання конституційних гарантій приватної власності.

Закон про відчуження приватних земель ВР ухвалила ще у червні.

Читайте також:

Рада дозволила відбирати в людей приватні земельні ділянки

Ющенко не дозволив відбирати у людей приватну землю

Ющенко вимагає дозволити торгівлю землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: