ВР готує закон про заборону банкам забирати квартири у боржників

Парламент спробує захистити власників іпотечних квартир від банків.

Верховна рада ухвалила в першому читанні зміни до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи.

"За" проголосували 237 депутатів.

Проектом зокрема передбачено:

- ввести на 2009-2010 роки мораторій на примусове виселення із житла, в якому проживає або зареєстрована фізична особа – іпотекодавець, у разі якщо відсотки за іпотечним житловим кредитним договором сплачуються своєчасно або з максимальною затримкою до двох місяців, а також документально врегульовано питання реструктуризації боргу, на узгоджених з банком умовах.

- надати право комерційним банкам за погодженням з позичальником у термін до 31 грудня 2009 року проводити реструктуризацію заборгованості за іпотечними кредитами позичальників – фізичних осіб на придбання житлової нерухомості без пониження фінансового класу позичальника, шляхом надання позичальникам відтермінування сплати суми основного боргу за кредитними договорами на термін не більше двох років, подовження терміну кредитних договорів на термін до десяти років з урахуванням обмежень, що діють в комерційних банках, зміни способу нарахування відсотків.

Нагадаємо, вчора Міністерство юстиції оголосило, що у банків є право вилучати у боржників іпотечні квартири без суду. Втім, це стосується лише тих квартир, які були взяті в кредит після 14 лютого цього року.

Читайте також:

Мін'юст дозволив банкам відбирати у боржників іпотечні квартири

Ціни на житло впали до рівня 2005 року

НБУ засекретив інформацію про рефінансування банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: