ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

Проросійська опозиція на знак протесту залишила стіни Верховної ради Криму, яка так і залишилась неперейменованою.

Депутати з партій "Союз" і "Руський блок", організації "Російська громада Криму" залишили засідання кримського парламенту через відмову спікера включити до порядку денного звернення до РФ про постачання газу півострову за внутрішньоросійськими цінами і перейменуванні Верховної ради Криму на "Верховный совет Крыма".

Опозиціонери вимагали обговорити газове питання сьогодні - напередодні очікуваного приїзду до Криму російського прем’єр-міністра Володимира Путіна. "Буде прем’єр-міністр Росії, вдало співпадає ситуація, що ми можемо звернутися вирішити це питання", - сказав депутат, лідер партії "Союз" Лев Миримський.

Голова ВР АРК Анатолій Гриценко заявив журналістам, що більшість кримчан платять за блакитне паливо менше, ніж жителі Росії. "98% населення Криму отримують газ за цінами нижчими, ніж у Російській Федерації. Проголосувавши рішення без будь-яких розрахунків, і завтра буде ціна газу (в автономії) не 48 (копійок за кубометр), а 76, приміром, без транспортування, а якщо з транспортуванням - більше гривні, хто нам скаже спасибі?", - сказав спікер.

Крім того, Гриценко повідомив, що йому ближча назва "Верховный совет Крыма", проте проект про перейменування "не пройшов процедуру". Крім того, сказав спікер, "у Конституції України написано: представницьким органом АРК є Верховна рада Криму". "Для чого вносити зміни до нашого законодавства, яке не діятиме й буде неправильним, тому що потрібно буде дотримуватися Конституції України", - сказав голова парламенту.

"Ми (в Криму) живемо в російському, російськокультурному регіоні, наше завдання - захищати інтереси переважної більшості кримчан, але є такий голова Верховної ради Криму, як Анатолій Павлович Гриценко, який усі наші ініціативи гасить", - заявив журналістам депутат, лідер Російської громади Сергій Цеков.

Як відомо, ініціатори перейменування пов’язують його необхідність з "абсурдністю існуючого досі положення, коли парламент Криму російською мовою іменується в якомусь варіанті російсько-українського "суржику", а саме: "Верховная Рада Автономной Республики Крым". Російська громада Криму заявляла, що "проти такої назви найвищого представницького органу Автономної Республіки Крим в його російському варіанті неодноразово виступали представники кримської громадськості і самі кримські депутати".

Разом із тим, на засіданні парламенту Гриценко повідомив, що він попросив низку наукових інститутів дати правову оцінку правильності назви парламенту автономії, й після отримання відповіді питання може бути винесено на сесію.

Незважаючи на те, що опозиціонери залишили зал, засідання парламенту відбулося - для ухвалення рішень вистачило депутатських голосів.

Читайте також:

Верховну раду Криму перейменують на "Верховный совет"

Із керівництва кримського парламенту вигнали російських націоналістів

Уряд оштрафує Крим на 100 мільйонів гривень

Янукович проти розширення повноважень Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: