Влада Криму вимагає зробити вузи російськомовними

Депутати ВР Криму направили звернення до Дмитра Табачника з проханням забезпечити викладання у вузах регіону російською мовою.

Верховна рада Криму звернулася до міністра освіти та науки Дмитра Табачника з проханням забезпечити викладання дисциплін у вищих навчальних закладах регіону російською мовою. За звернення проголосували 80 з 95 присутніх на сесії 16 червня депутатів (всього в раді 100 депутатів).

У рішенні йдеться, що звернення підготовлене з метою забезпечення державних гарантій реалізації прав громадян на використання російської мови та інших мов національних меншин України.

Депутати відзначили, що в проекті закону України від 16 березня 2010 року "Про вищу освіту", який внесли народні депутати від фракції БЮТ Полохало, Давимука і Курило пропонувалося зазначити, що навчання у вищих навчальних закладах має здійснюватися українською мовою.

Депутати ВР Криму вважають, що таке формулювання утискає права громадян на використання інших мов національних меншин України і є дискримінаційною відносно Криму, де більшість населення становлять російські і російськомовні громадяни і близько 90% учнів навчаються російською мовою.

Депутати запропонували прописати в статті 5 законопроекту України "Про вищу освіту", що мова (мови) навчання у вищих навчальних закладах визначається відповідно до Конституції і Законів "Про мови в Українській РСР" і "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин".

У ВР Криму відзначили, що звернення спрямоване на недопущення ухвалення законопроектів України, що утискають права громадян на здобування освіти рідною мовою.

Як повідомлялося, 25 березня Міністерство освіти та науки встановило, що учасники зовнішнього тестування можуть проходити його на тією ж мовою, якою здобували середню освіту, за винятком тестів з української мови і літератури, а також з іноземної мови.

Читайте також:

У Держдумі РФ наполягають на офіційному статусі російської мови в Україні

ПР: російська мова стане регіональною по всій Україні

Затулін закликав зробити українську мову другою державною в Росії

Соратниця Тягнибока пригрозила в'язницею російськомовним "дегенератам"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: