ВР надасть офіційний статус 13 мовам нацменшин

Регіонали зібралися використати законопроект свого покійного однопартійця Євгена Кушнарьова та надати особливий статус російській мові та ще 12-ти регіональним мовам нацменшин.

 Верховна рада має намір ухвалити законопроект, що надасть статус офіційних в Україні 13-ти мовам національних меншин, зокрема російській. Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

За словами політика, ПР наступного тижня розгляне проект закону "Про базові мови", розроблений ще покійним регіоналом Євгеном Кушнарьовим. Документ вже пройшов експертизу європейських фахівців і суттєво доопрацьований, зазначив політик.

"На території України зараз існують 13 регіональних мов - Україна оголосила їх перед Радою Європи як такі, що потребують підтримки. Це не тільки російська, але й угорська, румунська, словацька, польська, гагаузька, татарська... У європейських державах проблем з визнанням окремих мов регіональними немає. Скажімо, носіями німецької мови в усьому світі є близько 300 мільйонів людей. При цьому кілька країн Європи визнали її регіональною. Це стосується і італійської мови, і навіть української", - відзначив Колесніченко.

Він також зауважив, що для ухвалення відповідного закону регіонали ведуть "відповідні консультації з представниками фракцій, що входять до коаліції".

"Цей законопроект жодним чином не обмежує права державної - української - мови, як намагаються це представити деякі депутати-націоналісти. Більш того, він імплементує "Хартію про регіональні мови", яка була ратифікована ВР у 2003 році, чиї положення до сьогодні так і не привнесені в чинне законодавство", - додав Колесніченко.

Нагадаємо, раніше представниця ПР Олена Бондаренко заявила, що її політсила розробляє новий закон, спрямований на повернення російської мови в усі сфери життя - освіту, судочинство тощо.

За прогнозом Бондаренко, відповідний документ буде ухвалено у червні.

Читайте також:

Російська мова повернеться в школи та суди через місяць

Міносвіти: три чверті світової літератури в підручниках буде російською

Студенти готують позов проти Азарова за незнання української мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: