ВР поки що не дала позбавити недоторканності депутатів-"дебоширів"

Спікер Ради Володимир Литвин повернув подання на позбавлення депутатської недоторканності Андрія Парубія і Юрія Гримчака. У ГПУ повідомили, що подання буде надіслано до парламенту повторно.

Спікер Верховної ради Володимир Литвин повернув подання на позбавлення депутатської недоторканності Андрія Парубія і Юрія Гримчака (обидва від НУ-НС) у зв'язку з неналежним його оформленням.

Водночас у ГПУ зазначили, що подання буде надіслано до парламенту повторно. "Ми будемо йти до кінця, оскільки прийняли таке рішення", - сказав голова прес-служби Юрій Бойченко, додавши, що в ГПУ вивчать мотиви, за якими Рада повернула це подання.

Як пояснив Парубій, повернувши подання, Литвин виконав рішення регламентного комітету.

"Подання Генеральної прокуратури не відповідає закону про регламент ВР, тому воно передане для доопрацювання", - зазначив він.

Також депутат додав, що до кінця тижня Верховний суд за його клопотанням має ухвалити рішення про заміну суду, в якому Парубій оскаржує подання ГПУ про зняття з нього недоторканності.

"Ми хочемо, щоб це питання розглядав будь-який суд, окрім Печерського... Якщо ВСУ не замінить суд, то ми готові до розгляду і в цьому суді", - сказав він, пояснивши, що не довіряє Печерському суду.

Рішення щодо повторного подання на позбавлення недоторканності має ухвалити прокуратура Києва.

Нагадаємо, прокуратура порушила проти Андрія Парубія та Юрія Гримчака кримінальну справу за події у Верховній раді 27 квітня під час ратифікації угоди про перебування ЧФ РФ в Криму.

Тоді у сесійні залі сталися зіткнення між депутатами, а також було застосовано димові шашки, президію, де перебував спікер Володимир Литвин, закидали яйцями.

Парубію та Гримчаку інкримінується стаття "перешкоджання діяльності державного діяча". За нею депутатам загрожує до 5 років в'язниці. Гримчак і Парубій вже назвали те, що відбувається, фарсом і політичними репресіями.

Читайте також:

Азаров вимагає в опозиції публічно покаятись за дебош у Раді

Депутат, проти якого порушили кримінальну справу, потрапив у реанімацію

Нунсівець Парубій заявив, що "морально готовий до в'язниці"

Проти двох опозиційних депутатів порушено кримінальні справи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: