ВР підігнала більше 30 законів під Конституцію-96

Рада внесла зміни до 32 законів у відповідність з Конституцією редакції 1996 року.

Верховна рада підвела 32 закони у відповідність з Конституцією редакції 1996 року. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 252 депутати при мінімально необхідних 226.

Зокрема, Рада внесла зміни до закону "Про Службу безпеки України", що передбачають, що голова СБУ призначається і звільняється президентом, тоді як раніше це робив парламент за поданням президента.

Крім того, Рада змінила процедуру призначення генерального прокурора - він буде призначатися за згодою парламенту і звільнятися президентом, тоді як раніше для звільнення генпрокурора також потрібна була згода Ради.

Також за проектом парламент передав президентові повноваження затверджувати положення про Міністерство оборони, призначати і звільняти керівника центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань та його заступників, а також керівника Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і його заступників.

Крім того, Рада розширила повноваження президента у сфері охорони здоров'я, поводження з радіоактивними відходами та інших.

Нагадаємо, що 1 жовтня Конституційний суд оприлюднив прийняте 30 вересня рішення про визнання неконституційним закону "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність з Конституцією редакції 1996 року.

Аналітика:

Нестерпна карикатурність буття

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Рада ухвалила новий закон про Кабмін

Більшість українців упевнені, що зміни Конституції на них не вплинуть

Рада почала переписувати закони під стару Конституцію

ВідеоРада ухвалила новий закон про Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: