ВР попросила у США грошей на ліквідацію ядерної зброї

Депутати нагадали американському Конгресі про договір, який був укладений ще 16 років тому.

Верховна рада звернулася до Конгресу Сполучених Штатів Америки з пропозицією вирішити питання фінансування в об'ємах, які дозволять забезпечити швидке завершення утилізації ракетного палива і виконання всього комплексу заходів, направлених на ліквідацію ядерної зброї в Україні згідно з угодою від 25 жовтня 1993 року.

За відповідну постанову проголосували 379 депутатів з 442 зареєстрованих в залі.

"Під час укладення імпламентаційного договору сторони досягли розуміння того, що процес утилізації міжконтинентальних балістичних ракет передбачатиме вилучення ракетного палива і його подальшу переробку єдиним прийнятним для України екологічно безпечним шляхом (способом гідророзмиву), який повністю відповідає положенням ст. I угоди від 23 жовтня 1993 року, і подальшу його переробку в емульсивно-вибухові речовини, для чого передбачалося створення об'єкту ліквідації твердого ракетного палива (ОЛП) на Павлоградському хімічному заводі. Українсько-американська співпраця була плідною і відповідальною, проте, в травні 2003 року, не дивлячись на дію угоди від 25 жовтня 1993 р., американська сторона в однобічному порядку заявила про припинення фінансового забезпечення подальшого процесу створення ОЛП. Це поставило під загрозу, яка зберігається і в даний час, виконання міжнародних зобов'язань України з ліквідації стратегічних озброєнь за договором між СРСР і США про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь 1991 року, відповідно до якого в Україні виконуються роботи з утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22. Українські пропозиції щодо прийнятних варіантів своєчасного вирішення цієї проблеми і завершення діючих проектів з метою виконання в повному об'ємі взятих на себе сторонами договірних зобов'язань отримали лише часткове врегулювання", - сказано в зверненні.

"В умовах, які склалися, повинні констатувати, що донині відсутнє фінансування США процесу утилізації ракетного палива. Реалізація цієї потреби, на наш погляд, узгоджуватиметься з принципами стратегічного партнерства між Україною та США і відповідатиме виконанню в повному об'ємі взятих на себе сторонами зобов'язань щодо співпраці в ліквідації ядерної зброї в Україні", - наголошується в документі.

Читайте також:

ВР розпочала позачергове засідання

МВФ дав Києву останній шанс

Уряд знайшов на зарплату шахтарям мільярд гривень

До українських політиків їдуть міжнародні арбітри

ВідеоВР попросила у США грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: