ВР попросила у США грошей на ліквідацію ядерної зброї

Депутати нагадали американському Конгресі про договір, який був укладений ще 16 років тому.

Верховна рада звернулася до Конгресу Сполучених Штатів Америки з пропозицією вирішити питання фінансування в об'ємах, які дозволять забезпечити швидке завершення утилізації ракетного палива і виконання всього комплексу заходів, направлених на ліквідацію ядерної зброї в Україні згідно з угодою від 25 жовтня 1993 року.

За відповідну постанову проголосували 379 депутатів з 442 зареєстрованих в залі.

"Під час укладення імпламентаційного договору сторони досягли розуміння того, що процес утилізації міжконтинентальних балістичних ракет передбачатиме вилучення ракетного палива і його подальшу переробку єдиним прийнятним для України екологічно безпечним шляхом (способом гідророзмиву), який повністю відповідає положенням ст. I угоди від 23 жовтня 1993 року, і подальшу його переробку в емульсивно-вибухові речовини, для чого передбачалося створення об'єкту ліквідації твердого ракетного палива (ОЛП) на Павлоградському хімічному заводі. Українсько-американська співпраця була плідною і відповідальною, проте, в травні 2003 року, не дивлячись на дію угоди від 25 жовтня 1993 р., американська сторона в однобічному порядку заявила про припинення фінансового забезпечення подальшого процесу створення ОЛП. Це поставило під загрозу, яка зберігається і в даний час, виконання міжнародних зобов'язань України з ліквідації стратегічних озброєнь за договором між СРСР і США про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь 1991 року, відповідно до якого в Україні виконуються роботи з утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет РС-22. Українські пропозиції щодо прийнятних варіантів своєчасного вирішення цієї проблеми і завершення діючих проектів з метою виконання в повному об'ємі взятих на себе сторонами договірних зобов'язань отримали лише часткове врегулювання", - сказано в зверненні.

"В умовах, які склалися, повинні констатувати, що донині відсутнє фінансування США процесу утилізації ракетного палива. Реалізація цієї потреби, на наш погляд, узгоджуватиметься з принципами стратегічного партнерства між Україною та США і відповідатиме виконанню в повному об'ємі взятих на себе сторонами зобов'язань щодо співпраці в ліквідації ядерної зброї в Україні", - наголошується в документі.

Читайте також:

ВР розпочала позачергове засідання

МВФ дав Києву останній шанс

Уряд знайшов на зарплату шахтарям мільярд гривень

До українських політиків їдуть міжнародні арбітри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: