ВР прийняла закон про референдум

Рада визначила, що референдум - це це спосіб прийняття громадянами рішень з питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування.

Верховна рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон "Про всеукраїнський референдум". За таке рішення проголосували 296 депутатів із 401 зареєстрованих у сесійній залі. Законом визначаються правові засади, організація та порядок проведення всеукраїнського референдуму.

Встановлюється, що всеукраїнський референдум - це спосіб прийняття громадянами України рішень з питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування. Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, з яких референдум не допускається згідно зі статтею 74 Конституції (щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії).

Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Всеукраїнський референдум за народною ініціативою проголошує президент України.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Ющенко заявив, що, у разі спроб потенційної коаліції БЮТ та ПР внести незаконні зміни до Конституції, він оголосить референдум на захист Основного Закону.

Читайте також:

Ющенко погрожує оголосити референдум на захист Конституції

Для ухвалення нової Конституції необхідно три референдуми

Янукович вважає нісенітницею задум Ющенка про референдум

Кияни на референдумі висловили недовіру Черновецькому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: