ВР продовжила мораторій на продаж землі

ВР прийняла закон, який подовжує мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2010 року.

Верховна рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу. За даний закон проголосувало 263 з 444 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

У даному законі передбачено продовження мораторію до 1 січня 2010 року на продаж землі сільськогосподарського призначення. Також даним законом до 1 вересня 2009 року дозволяється вивезення насіння соняшнику без сплати вивізного (експортного) мита, за умови вивезення його безпосередньо сільськогосподарськими товаровиробниками або закупівлі його безпосередньо у таких виробників за цінами, не нижчими від мінімальних закупівельних цін, встановлених відповідно до законодавства.

Крім того, законом передбачено рекомендувати банкам не виставляти штрафні санкції сільгоспвиробникам за невчасно погашені кредити і рекомендовано їм продовжити терміни виплати цих кредитів, а також заборонити самовільно змінювати процентні ставки по кредитах.

Також передбачається, що зерно, яке є об’єктом державного цінового регулювання або під обсяг якого була одержана бюджетна позика у режимі державних заставних закупівель, зберігається виключно у сертифікованому зерновому складі (зерносховищі, елеваторі) і плата за зберігання не може перевищувати 2% від вартості такого зерна.

Даним законом передбачено, що він вступає в силу після його опублікування. Під час прийняття норми щодо продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 1 січня 2010 року голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Сергій Терьохін сказав, що що "закону немає", тому що через цю норму президент може накласти вето на даний закон.

На зазначеній поправці наполягала фракція КПУ. Вона була підтримана і фракцією Партії регіонів, а не голосувала майже у повному складі фракція НУ-НС. За цю поправку було віддано 347 голосів народних депутатів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: