ВР пропонує обирати президента 22 листопада, РНБО - 31 січня

Після скасування судом рішення про вибори президента 25 жовтня органи влади запропонували порцію нових дат головного голосування країни.

У Верховній раді зареєстровано проект постанови про призначення виборів президента на 22 листопада.

Відповідний проект постанови зареєстрував народний депутат від НУ-НС Геннадій Москаль. Нагадаємо, саме Москаль раніше вніс пропозицію провести президентські вибори 25 жовтня 2009 року. 1 квітня це було затверджено Верховною радою, однак 12 травня Конституційний суд скасував це рішення.

У той же час, КС не визначив нову дату виборів, доручивши це Верховній раді.

У свою чергу перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Степан Гавриш вважає, що вибори президента мають відбутися 31 січня 2010 року.

Про це він сказав сьогодні, 18 травня, на прес-конференції.

За словами Гавриша, Конституція чітко встановлює, що чергові президентські вибори мають пройти в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень президента. При цьому, за його словами, згідно з рішенням Конституційного суду, повноваження президента починаються з дня складення ним присяги.

Він нагадав, що Ющенко склав присягу 23 січня 2005 року. Виходячи з цього, вважає Гавриш, неважко порахувати, що чергові президентські вибори мають відбутися 31 січня 2010 року.

Гавриш додав, що йому невідомо, звідки з’явилася версія про необхідність проведення виборів 17 січня 2010 року. На його думку, це означало б, що повноваження президента скорочуються на певний термін.

Нагадаємо, про дату виборів 17 січня раніше говорив сам Ющенко.

Читайте також:

РНБО: відставка Балоги - це виклик Ющенку

Балога йде у відставку через вибори

КС офіційно заборонив обирати президента 25 жовтня

Тимошенко: Ющенко виторгував собі пару місяців роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: