ВР відмовилася підтримувати українську мову

У Держпрограмі соціального та економічного розвитку на поточний рік немає жодного слова про розвиток української мови та культури. Депутати відхилили всі пропозиції з цього приводу.

У Державній програмі економічного та соціального розвитку України на 2010 рік жодного разу не згадується необхідність розвитку української мови та української культури, причому Верховна рада відхилила всі ініціативи з цього приводу.

Про це заявив віце-спікер Верховної ради Микола Томенко. коментуючи ухвалення програми, він відзначив, що в ній було враховано цілу низку його поправок в частині гуманітарного розвитку країни на наступний рік.

Разом із тим, Томенко наголосив, що коаліцією так і не було підтримано його ключові пропозиції щодо "забезпечення розвитку української культури", "забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України", "виконання Державної програми розвитку та функціонування української мови на 2004-2010 роки та розробка нової стратегічної програми функціонування державної мови".

"Парадокс полягає в тому, що Програма залишилася без жодної згадки про підтримку української мови та української культури, натомість, розписані заходи, що стосуються підтримки мов національних меншин", - відзначив віце-спікер.

Ще сумнішим, на його думку, є те, що "частина моїх поправок, які були відхилені коаліцією та урядом, – це дослівне цитування статті 10 Конституції України, яка зобов'язує владу забезпечувати розвиток української мови".

Нагадаємо, в урядовій програмі соціально-економічного розвитку України, поданій на розгляд ВР, не було жодної згадки про підтримку української мови та культури.

ВР ухвалила відповідну програму в четвер, 20 травня.

Читайте також:

В урядовій програмі розвитку країни українська мова не передбачена

РФ вважає, що Україна має пишатися російською мовою

У ВР внесено законопроект про визнання російської мови регіональною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: