В Україні заборонили рекламувати псевдолікувальні вироби

У рекламі товарів, які не відносяться до лікарських засобів, забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості.

Верховна рада заборонила розповсюдження реклами виробів не медичного призначення, які пропонуються для лікування та вводять в оману населення.

За відповідні зміни до закону про рекламу проголосували 365 депутатів.

"У рекламі товарів, які не відносяться до лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо такі властивості не підтверджені у встановленому законодавством порядку спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з охорони здоров'я", - йдеться в законі.

Як зазначалось в пояснювальній записці до закону, на сьогоднішній день в Україні розповсюджується реклама виробів з посиланням на лікувальні властивості, які не підтверджуються після купівлі цих виробів.

Чинним законодавством про рекламу дозволяється реклама лише таких лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що дозволені Міністерством охорони здоров’я України.

Крім того, заборонено посилання на лікувальні властивості, які не підтверджені центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я при рекламуванні вичерпного переліку товарів, а саме: косметичних засобів, харчових продуктів, вітамінних та інших харчових добавок.

Але ці норми не стосуються інших товарів, наприклад браслетів та медальйонів, які не є виробами медичного призначення, але рекламодавці стверджують, що ці вироби за своїми можливостями можуть змінювати високий чи низький тиск, знищувати віруси – бактерії при грипі, за 10 днів проходить синєгнійка – інфекційне стрептококове нагноєння кістки, а також лікувати інші захворювання, які потребують професійного лікування, тощо.

Рекламування таких товарів здійснюється на всій території України, що викликає постійне зростання кількості споживачів, введених в оману внаслідок купівлі та використання таких товарів, йшлося в пояснювальній записці.

Виступаючи з місця, депутат Ярослав Сухий обурився, що згідно з рекламою у всіх чоловіків після 40 років є хвороба "забув, як називається, здається, стоматит".

Читайте також:

В Німеччині наркоманів дозволили лікувати героїном

Росія створила ліки від свинячого грипу

Напої з пластикових пляшок можуть викликати гормональні порушення

В колі Red Bull знайшли кокаїн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: