ВР закрила Януковичу шлях до повноважень Кучми

Із законопроекту про референдум виключена норма, яка дозволяє скасовувати зміни до Конституції на референдумі.

Верховна рада вилучила із законопроекту №6278 "Про всеукраїнський референдум" норму про можливість скасування, втрати чинності й визнання недійсним закону про внесення змін до Конституції. Таким чином, на референдум не може бути винесено питання про скасування політичної реформи 2004 року та повернення чинному президенту Віктору Януковичу повноважень, які були в екс-глави держави Леоніда Кучми.

За відповідне виправлення до законопроекту проголосував 231 депутат при мінімально необхідних 226. Таким чином, у законопроекті залишається норма про те, що на конституційному референдумі може розглядатися питання тільки про прийняття нової редакції Конституції.

Автором виправлення був депутат Ради від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Юрій Ключковський. Крім опозиції, виправлення підтримали також депутати від фракцій Блоку Литвина й Комуністичної партії.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Олександр Лавринович, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера і сам Ключковський допускали одночасне проведення референдуму зі скасування внесених в 2004 році змін до Конституції, внаслідок яких Україна перейшла від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління.

Читайте також:

Литвин: скасування політреформи вкоротить депутатам строк

Льовочкін пояснив, навіщо Януковичу додаткові повноваження

Регіонали готові переписати Конституцію під Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: