Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Врадіївка, Оксана Макар, Криве Озеро. Як Миколаївщина підтвердила статус найкримінальнішого регіону

У тому, що область продовжує приголомшувати країну резонансними злочинами, є й провина місцевих правоохоронців.

Зухвала поведінка, давно притаманна миколаївськими міліціонерам, тепер передалася і поліцейським. Ситуацію мала врятувати реформа, нові копи та якісний відбір старих кадрів, але сталося не так, як гадалося, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Злочин у Кривому Озері, котрих сколихнув місцевих мешканців і прогримів на всю країну, ледве не перетворився на повторення подій у Врадіївці, де три року тому обурені свавіллям правоохоронців місцеві жителі розгромили райвідділ. Цього разу мешканці глибинки побилися з поліцейськими та пошкодили приміщення МВС, але до справжнього безладу не дійшло.

Відео Чому у новій поліції працюють старі міліціонери, які нехтують законами

За інформацією генерального прокурора, один із двох екіпажів, які приїхали на виклик в Криве Озеро затримувати підозрюваного Олександра Цукермана, прибув саме з Врадіївки. Інший жахливий злочин, який приголомшив Україну, стався в самому Миколаєві. Там у березні 2012 р. троє мажорів зґвалтували 18-річну дівчину Оксану Макар, після чого підпалили її. Міліція спершу не стала брати під варту підозрюваних, бо організатор зухвалого злочину виявився сином впливового в місті чиновника.

Усі ці злочини поєднує спільна деталь – слідство почало працювати, як належить, лише після великого резонансу в пресі та велелюдних протестів. Тільки втручання перших осіб держави та керівництва МВС миколаївські правоохоронці бралися за роботу. Торік на хабарі погорів черговий місцевий працівник ДАІ – запис його корупційних дій побачив міністр Арсен Аваков. І оголосив, що розпускає миколаївську Державтоінспекцію та розпочинає переатестацію всієї міліції.

Атестація правоохоронців у Миколаївській області тривала показово відкрито. Щоправда, громадські активісти, які брали в ній участь, постійно скаржилися на незрозумілі й відверто неправдиві результати досліджень на детекторі брехні, підроблені декларації та низький рівень підготовки кадрів. На сьогодні відомо, що четверо з шести поліцейських, які знаходилися на місці вбивство Цукермана, пройшли переатестацію. Двоє інших – нові кадри. Найближчі два місяці вони проведуть за ґратами. А керівників миколаївської поліції знову звільнили.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції