Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Врятовані звірі. Як нині живуть тварини, які ставали героями сюжетів ТСН

Волонтери та зоозахисники закликають у разі виявлення хижих тварин звертатись до спеціалістів

ТСН завітала в гості до птахів та звірів на Київщині, Івано-Франківщині та у Харкові, яких допомогла врятувати протягом попередніх років. Яка у них доля та кого з них відпустили на волю у дику природу – у сюжеті ТСН.19:30.

Лелека Федір вільно гуляє по подвір’ю приватного обійстя. Їжу у пернатого намагається відібрати кицька. Він був героєм сюжету ТСН влітку. Тоді лелеку підібрала власниця кав’ярні, коли він блукав на столичних Позняках. Птах полетів від родини, що його прихистила, та заблукав. Згодом жінка передала його сім’ї, яка виходила бусола змалечку. Віктор розповідає - птаха закільцювали та підрізали крила, аби він знову нікуди не забрів.

"Орнітологи кажуть – він просто не долетить. Йому треба залишиться тут", - розповідає Віктор Бабич.

Навесні планують здати його в реабілітаційний центр, аби птах знайшов собі пару та полетів наступної зими зі своєю зграєю. Нинішню українську зиму переносить легко. А от у кав’ярні про пернатого залишили свою згадку – зробили його логотипом.

Чорнобура лисичка Шері тепер пухнаста та відгодована. Влітку була геть худою. Її врятували волонтери та шукали господаря, бо в українському лісі цей вид не водиться. Та власник так і не з’явився. За допомогою ТСН чорнобурку передали у притулок для порятунку хижих тварин.

"Є припущення що вона все таки на хутро готовилася. Буде так жити в нас", - каже власниця притулку для порятунку диких тварин Наталія Попова.

Відео ТСН завітала в гості до птахів та звірів, яких допомогла врятувати протягом попередніх років

Яка у них доля та кого з них відпустили на волю у дику природу –  у сюжеті.  

ТСН завітала в гості до птахів та звірів, яких допомогла врятувати протягом попередніх років

А от у Харкові двох лисенят Алісу та Микиту, яких врятувала родина селян на Чернігівщині, вже випустили у ліс.

"Хлопчика ще підліковували деякий час для того, щоб він нормально повноцінно ходив на всіх чотирьох лапках. У лисенят, яких до нас привезли на реабілітацію, вийшло стати дикими, і тому ми прийняли рішення випустити їх у природне середовище проживання", - ділиться керівник центра порятунку диких, екзотичних та домашніх тварин Ірина Подвойська.

Червонокнижний пугач у 2018 році залетів на приватне обійстя на Київщині, де вбив курку. Добу на нього чатували, піймали та передали орнітологу. Звідти він переїхав в Галицький національний парк. Везла його понад 500 км знімальна група ТСН.

В заповіднику у вольєрі він прожив трохи більше місяця. Після того, як відпустили, до парку телефонували селяни – казали, що бачать пугача, який не боїться людей.

"Це говорить про те, що птах прекрасно адаптувався і безперечно, що вже міг жити в дикій природі. Я все-таки сподіваюсь, що він найшов якусь собі пару. І дав потомство. Оскільки птах дуже рідкісний", - каже заступник директора з наукової роботи Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Волонтери та зоозахисники закликають у разі виявлення хижих тварин звертатись до спеціалістів: це збереже життя і здоров’я вам і врятує життя тваринам.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції