Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Врятованого в Карпатах після 5 днів пошуків киянина перевели в реанімацію

Лікарі кажуть, що перестраховуються, аби в туриста не виникло якихось ускладнень.

П’ять днів у Карпатах насамоті провів молодий киянин, який заблукав дорогою на гору Піп Іван. Замерзлого, голодного та знесиленого знайду рятувальники передали до рук лікарів швидкої, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медики кажуть, що туристу дуже пощастило, адже після блукання засніженими Карпатами в нього лише гострий бронхіт. Зараз пацієнт у реанімації. "Його перевели з терапії, щоб було краще спостереження, щоб виключити пневмонію, пілонефрит. Все ж таки у хворого загальне переохолодження", - пояснила лікар-анестезіолог Верховинської ЦРЛ Іванна Думітрак.

Відео"Якщо не буду йти, я помру": заблукалий у Карпатах киянин розповів про пережите

27-річний киянин вирушив на гору Піп Іван і заблукав. Родичі забили на сполох на третю добу, бо чоловік уже мав повернутися додому. Коло пошуків вдалося зменшити завдяки речам, які мандрівник розкидав дорогою. Знайшли його у геть дикій місцині, куди туристам взагалі заборонено ходити.

"Якщо не буду йти, я помру": заблукалий у Карпатах киянин розповів про пережите

Для 27-річного жителя столиці це був третій похід у гори, і в тому, що сталося, він винуватить провідника. "Мене відпустили без GPS, хоча я просив", - каже він. На Чорногірському хребті, яким блукав киянин, було дуже холодно: близько нуля і дуже сильний вітер, снігу нападало з людський зріст – до 1,5 метри. Мандрівник хотів повернутися, але через непрохідний сніг збився зі стежки. Хуртовина швидко замітала сліди, видимість була не більш як два метри. "Дуже замерз, я був дуже мокрий, в льоду весь одяг, і я почав просто спускатись вниз. Спускався деякий час на карематі, як на санчатах. Декілька раз він в мене вилітав, я за ним біг, бо без каремата я б не вижив", - розповів киянин.

Фахівці кажуть, що турист фактично потрапив у пастку. "Це є котел між двома горами, хребтами. Там накопичується дуже багато снігу. Сніг мокрий, важкий, людина провалюється. Самому вийти до людей йому було нереально", - вважає начальник 4-ої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Тарас Бринда. Мандрівник мав із собою лише спальний мішок та каремат. Перші дві ночі він провів у ямі, яку викопав під деревом, а вдень намагався знайти дорогу. На третій день блукань чоловік знайшов напівзруйновану колибу вівчарів, котра і врятувала йому життя. "Одразу почав утепляти, забивати деревяшками вікна, порвав всі футболки. Вода була під боком – джерело. Їжа – трохи вівсянки молдавської хтось залишив. Я розумів, що людина 30 днів живе без їжі, тому я без паніки відносився: голодно – нічого, не помру ж! Їв ще ялинкові гілля маленькі", - пояснив турист.

Коло пошуків рятувальникам вдалося зменшити завдяки речам, які мандрівник розкидав дорогою. Знайшли його у геть дикій місцині, куди туристам взагалі заборонено ходити. "Весь цей час в мене дуже крутилася голова: почув якийсь крик – мені весь час здавалися якісь крики ворон, що це людські голоси. Я не знаю, це було просто неймовірно, не очікував я такого прямо в цей момент – це була радість, якої я в житті ніколи не відчував", - зізнався врятований українець. "В нього дуже велика воля до життя. В цій ситуації це головне. Він молодець, він боровся за своє життя. Я, як людина гірська – повага до нього", - визнав рятувальник Бринда.

Нині турист запевняє: в гори ще обов’язково піде, як тільки одужає, але вже із перевіреними провідниками і належним спорядженням.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції