Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Врятувати заповідний степ: в Одеській області відновлюють популяцію куланів і ланей

Врятувати заповідний степ: в Одеській області відновлюють популяцію куланів і ланей

Без цих корінних жителів степ гине.

Тарутинський степ Одещини обживають кулани та лані. Три десятки копитних весною привезли сюди із заповідника "Асканія-Нова".

Вчені-екологи кажуть: тварини добре адаптуються до місцевості, де пів століття тому жили їхні предки. Про місію цих милих створінь на їхній історичній землі йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

За місяць, відколи їх переселили у Тарутинський степ, тварини розбилися на групи та обрали собі вожаків. "Дуже цікаво було спостерігати, як один кулан самець припав до сім'ї ланей, і вони так ось і ходять невеликою групою", - розповідає природоохоронний експерт Олексій Пудовкін.

Якщо майже всі кулани - невеликі коні, схожі на віслюків - мають собі пари, то серед ланей тільки самці. Коли їх перевозили, самки були вагітні, тож, аби дорогою не втратили малят, їхнє переселення відтермінували.

"У нас планується на кінець літа наступного завезення. Там вже будуть самки, а самців ми завозили з "Асканії" і там їх спеціально підготували, їм зрізали роги, тому що під час перевезення в замкнутому просторі ці активні тварини можуть просто дуже серйозно нашкодити один одному", - пояснює природоохоронець Олег Дьяков.

Зараз дикі тварини перебувають на 30 гектарах огородженої території біля водойми: звикають до місцевості, де мешкали їхні предки до винищення цивілізацією та мисливцями. Кулани і лані ще полохливі, тож роздивитися їх зблизька важко. А тим часом, за словами екологів, тварини вже почали своє головне призначення - випасати степ. Без цих корінних жителів він гине.

"Кількість мертвої трави накопичується така, що там вже немає ні жайворонків, ні птахів степових, ні ссавців. Потім приходить пожежа і все це згорає. Ми говоримо: пожежа - це найбільш голодна травоїдна тварина. Якщо траву ніхто не з'їв, вона буде горіти", - зазначає еколог Михайло Нестеренко.

Випускати у відкритий степ куланів і ланей планують наступної весни, а за 15 років, певні екологи, поголів'я тут збільшиться до трьох сотень. А ще, згодом сюди завезуть сайгаків, щоб теж долучилися до відновлення степу. 

Відео Близько 30 куланів та ланей з "Асканії-Нової" адаптуються і рятують Тарутинський степ 

Тарутинський степ Одеської області обживають кулани та лані. Три десятки копитних весною привезли туди із заповідника "Асканія-Нова". Вчені-екологи кажуть: тварини добре адаптуються до місцевості, де пів століття тому жили їхні предки. Про місію цих милих створінь на їхній історичній землі - у сюжеті.

Близько 30 куланів та ланей з "Асканії-Нової" адаптуються і рятують Тарутинський степ 

Залиште свій коментар

Вибір редакції