Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вселенський патріарх закликав глав автокефальних церков визнати ПЦУ

Варфоломій звернувся до православних патріархів.

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів та архієпископів автокефальних православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України. Його звернення опубліковане на сайті Оrthodoxia.info.

“Реалізація усіх (наших) зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення, коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної православної церкви (України)”, - заявив Варфоломій.

За словами вселенського патріарха, представники українського духовенства почали прибувати на Фанар, а ієрархи помісних православних церков мають “вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової церкви”.

Він закликає патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати українську церкву автокефальною церквою.

Варфоломій зазначив, що “якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не матимемо жодного виправдання у Судний день”.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий Собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

ВідеоПатріарх Варфоломій особисто запросив майже півтори сотні ієрархів на об'єднавчий собор

15 грудня - ця дата може стати для України історичною, бо саме тоді у Києві збереться довгоочікуваний об'єднавчий собор, де і мають створити Українську помісну православну церкву. І ліквідувати розкол в українському православ'ї. Відоме вже і місце зібрання - Свята Софія. Кого оберуть своїм предстоятелем учасники Собору - наразі найбільша інтрига.

Патріарх Варфоломій особисто запросив майже півтори сотні ієрархів на об'єднавчий собор

Залиште свій коментар

Вибір редакції