Вселенський патріархат довів право України на автокефалію – оприлюднено переклад документа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У матеріалі також згадані утиски прав Київської митрополії з боку Москви.

Київська православна богословська академія оприлюднила повний переклад дослідження Вселенського патріархату, в якому обґрунтовується його виняткове право дарувати автокефалію Українській православній церкві.

З повним перекладом можна ознайомитись на сайті академії.

Так, згідно з документами, 1686 року право рукоположення митрополита Київського було надано патріарху Московському тимчасово і "з ласки і міркувань ікономії", зі збереженням всіх прав митрополії, які вона мала раніше.

Причина – конкретні історичні обставини періоду, велика відстань, війни між двома царствами. У Вселенському патріархаті додали, що виданий тодішнім патріархом Діонісієм дозвіл на висвячення було отримано під "сильним тиском".

Про збереження Київської митрополії під юрисдикцією Вселенського патріарха зокрема свідчила вимога до митрополита Київського поминати спочатку Вселенського Патріарха під час літургії.

У матеріалі також згадані обмеження прав Київської митрополії з боку Москви у той час, коли Вселенський патріархат переживав складні часи і ніяк не міг протидіяти заподіяним "образам".

ВідеоВатикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Ватикан підтримав надання автокефалії українській православній церкві. Про це на зустрічі з главою МЗС Павлом Клімкіним на полях Генасамблеї ООН заявив секретар Святого престолу з міждержавних відносин. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадіях - про це Петро Порошенко розповів українській громаді у Нью Йорку. 

Ватикан підтримав надання автокефалії Українській православній церкві

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції