Всесвітній день боротьби зі СНІДом: факти, міфи і цифри

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

1 грудня щороку відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. СНІД більше не входить до десятки провідних причин смертності. За даними ВООЗ, у 2015 році від нього померли 1,1 млн осіб проти 1,5 млн осіб у 2000 році.

У 2017 році, як зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я, від причин, пов'язаних із ВІЛ, у всьому світі померло 940 000 людей.

Досі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей на планеті: 1,8 мільйона осіб набули ВІЛ-інфекцію у 2017 році.

Найбільш ураженим регіоном є Африка - тут у 2017 році проживало 25,7 млн осіб з ВІЛ-інфекцією. На цей континент припадає майже дві третини загального числа нових випадків інфікування ВІЛ.

Що стосується України, за даними Міністерства охорони здоров'я, всього ВІЛ-інфікованих українців нині близько 244 тисяч.

ВІЛ/СНІД, ситуація в Україні, інфографіка
ТСН.ua

Як зазначає очільниця МОЗ Уляна Супрун, в Україні більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний. "Ця ситуація може бути виправлена, якщо не заплющувати очі на проблему та вчасно проходити тестування", - зазначає вона.

Швидко (15 хвилин), безоплатно та конфіденційно перевіритись можна у найближчому до себе пункті тестування. Адреси з місцями для тестування на ВІЛ в Україні можна знайти за посиланням.

Утім, ставлення до ВІЛ-інфікованих людей в Україні, незважаючи на те, що в побуті заразитися неможливо, доволі негативне. Люди, які дізнаються, що їхні знайомі можуть бути вражені цим захворюванням, часто відсторонюються або взагалі припиняють подальше спілкування. На жаль, ВІЛ/СНІД досі оточені безліччю міфів. Розвінчуємо деякі з них:

Водночас є позитивний момент: нині в Україні немає проблем з лікуванням. Україна перша у Східній Європі переходить на 100%-ву забезпеченість ліками. Тобто кожен ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безоплатно. Наразі у подоланні хвороби найважливіше - виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ, наголошують у МОЗ.

Відео Вражаюча історія 20-річної Яни Панфілової, яка з дитинства живе зі СНІДом

Залиште свій коментар

Вибір редакції