Програма "ПРОСТІР ЗМІН": всеукраїнський марафон "Пробіг заради дітей"

Програма "Простір змін" розповідає історії про вдале втілення в життя соціальних та інноваційних проектів, що принесли реальну користь місцевій громаді.

Благодійний марафон
Учасники марафону
Програма "ПРОСТІР ЗМІН" створена Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" для ідентифікації, підтримки, суспільного визнання активної молоді, що досягає успіху в різних сферах діяльності, пропонує та втілює в життя інноваційні та яскраві рішення. Цього року ми шукаємо небайдужих молодих жінок, чия успішна робота скерована на покращення життя громади. Ми розповідаємо про вже реалізовані успішні проекти, які принесли користь місцевій громаді та мали соціальне значення.

Андрій Максимович, проект Всеукраїнський марафон "Пробіг заради дітей" (11 квітня – 21 травня 2006 року).

У 2004 році Андрій Максимович, отримавши перемогу у конкурсі, проведеному Міжнародної радою з наукових досліджень та обмінів (IREX), отримав стипендію уряду США на навчання протягом року в одному з університетів Сполучених Штатів Америки в рамках "Євразійської програми студентського обміну". У Сполучених Штатах він познайомився з організатором благодійного веломарафону Раймондом Араміні. Під час акції Раймонд проїхав територією США на велосипеді протягом 110 днів і зібрав сотні тисяч доларів для місцевої Польової кухні та Банку їжі штату Коннектикут (www.bikeforbread.org).

Вражений реальним ефектом таких проектів, Андрій запланував організувати схожий в Україні. Ще змалку йому подобався біг на довгі дистанції. Повернувшись в Україну по завершенню навчання, Андрій почав інтенсивно займатись бігом і поділився своїми думками з друзями та колегами по громадській роботі. Ідея проведення першого схожого заходу на пострадянському просторі виглядала дуже цікавою.

Цільовою аудиторією організатори вибрали дітей. Обійшовши майже всі дитячі лікарні Львова, Андрій з колегами помітили, що кожна з них потребує допомоги, але найбільшу увагу привернули пологові будинки. З 2006 року в Україні саме впроваджувалися нові стандарти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), згідно з якими пологові клініки зобов'язувалися виходжувати дітей вагою вже від 500, а не 750 г, як це було раніше. Побачивши недоношених дітей, які лежали в старих інкубаторах 80-90х років, Андрій з колегами однозначно вирішили допомогти саме новим поколінням маленьких українців шляхом проведення 41-денного благодійного марафону через всю територію України.

Протягом півроку велася кропітка підготовка проекту (у США, наприклад, підготовка схожої акції зайняла 4 роки). Першими в ідею Андрія повірили Міжнародна рада з наукових досліджень та обмінів (IREX) та Бюро з освітніх та культурних справ Держдепартаменту США, які в рамках грантової програми для випускників надали ініціаторам грант на безпосередню організацію проекту.

Одночасно велася робота зі збору коштів, планування медіа-кампанії, формування команди. Незважаючи на скептицизм окремих місцевих чиновників та бізнес-структур, акція змогла отримати суттєву підтримку державного, бізнесового та громадського секторів. Так, крім Держдепартаменту США, акцію підтримали Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, Центри соціальних служб для молоді, Державна автоінспекція України, Посол Доброї волі ЮНІСЕФ Руслана Лижичко, страхова компанія "Універсальна", закордонні фундації Нідерландів та Канади. Акцію також радо підтримали всеукраїнські, обласні та місцеві телеканали і радіостанції, які транслювали соціальну рекламу про проведення проекту.

Пробіг розпочався 11 квітня 2006 року на українсько-російському кордоні у с. Давидо-Микільське Луганської області і, після досягнення українсько-польського кордону у м. Рава-Руська, завершився 21 травня у Львові. Під пильним наглядом журналістів, кожного дня марафону Андрій з дублером Костянтином Лабарткавою долали бігом близько 40 км. Їх супроводжувала машина ДАІ, а також заступник координатора зі зв'язків з громадськістю Микола Пех та водій додаткової машини супроводу Олександр Галецький.

Крім збору коштів, метою організаторів була також промоція соціальної відповідальності українців перед своїми громадами та корпоративної відповідальності бізнесу. Через більш ніж сорок прес-конференцій, зустрічей з місцевими громадами, виступів у навчальних закладах на шляху марафону організатори доносили до українців свої ідеї. Попри новизну проекту, акція отримала дуже позитивні відгуки у місцевих та всеукраїнських ЗМІ. У кожній області – як у Західній, так і у Східній Україні – марафонців радо зустрічали і підтримували, що в черговий раз підтвердило єдність України.

Під час марафону у штабі проекту у м. Львові велася не менш інтенсивна і важлива робота зі збору коштів. Більше 50 волонтерів з багатьох львівських громадських організацій під керівництвом студентки "Львівської політехніки" Алли Мишалової долучилися до проекту і проводили збір коштів серед місцевого бізнесу та населення. Завдяки ще одному міні-гранту, отриманому в рамках програми "Світові дні служіння молоді на користь суспільству", у кав'ярнях, аптеках та супермаркетах Львова та області було встановлено скриньки для збору пожертв, завдяки яким сотні жителів Львівщини долучилися до збору коштів. Крім того, акцію підтримали церкви усіх деномінацій.

Після завершення марафону у м. Львові ініціатори проекту продовжили збір коштів шляхом проведення двох благодійних балів спільно з Жіночим благодійним клубом "ЗОНТА-Львів (Високий замок)" та кампанії збору коштів у Верховні Раді України.

В результаті пробігу організатори встановили інкубатори, фетальні монітори, апарати фототерапії та пристрої вимірювання тиску у двох міських та двох обласних клініках Львова загальною вартістю понад 250 тисяч гривень.

Співорганізаторами акції виступили Асоціація випускників "Євразійської програми студентського обміну" (UGRAD), Асоціація випускників програми "Обмін майбутніми лідерами" (FLEX), Асоціація випускників "Канадсько-української парламентської програми", ЛМГО "Інститут українських студій".

У 2007 році проект було включено до всеукраїнської збірки "Найкращі практики молодіжної політики".

Усю інформацію про цьогорічний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну" Ви можете дізнатися тут. Тут Ви також можете заповнити анкету для участі в проекті.

Читайте також:

Соціальний проект "Жінки-лідери" від Фонду "Відкрий Україну"

Тато-школи (школи молодих татусів)

Програма "ПРОСТІР ЗМІН": Дитячий Рух 4Н (Форейч)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: