Всеукраїнський радіодиктант: хто не зробив помилку в слові "ґаджет" та що чекає на українську мову

Всеукраїнський радіодиктант: хто не зробив помилку в слові "ґаджет" та що чекає на українську мову

Фото: УНІАН

Всеукраїнський радіодиктант удвадцяте писали у нових умовах.

Сьогодні — День української писемності та мови, у цей день усі охочі можуть перевірити свої мовні знання. Цього разу текст для всеукраїнського радіодиктанту створив поет і видавець Іван Малкович. І написав він про те, чи витіснять традиційну книжку ґаджети. І от із цими "ґаджетами" в багатьох виявилися проблеми. Чимало учасників диктанту не знали, як писаною літерою передати "Ґе". Текст диктувала акторка Римма Зюбіна.

Про те, хто все ж таки не зробив помилку в слові "ґаджет" та що чекає на українську мову наступного року — йдеться 9 листопада в сюжеті ТСН.19:30. 

Лишень для селфі приспустити маску і завбачливо витягти свою ручку. Всеукраїнський радіодиктант удвадцяте пишуть у нових умовах. На соціальній дистанції один від одного сіли писати диктант артисти, політики, посли та прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який перед початком написання активно розминав пальці.

Але ось із "ґаджетом" у багатьох щось пішло не те. Більшість збила з пантелику літера "Ґ". Одні її  проігнорували, а інші не знали, як "Ґ" вивести писаною.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Денис Шмигаль не лишень написав "ґаджет" із "ґе", а ще й правильно її вивів писаними.

Учасники сьогоднішнього диктанту свої роботи можуть до завтра надіслати українському радіо — поштою чи електронкою. І вже за місяць-два отримають перевірену роботу.  Тим, хто напише безпомилково, обіцяють приз. А для тих, хто побоявся віддати написане на перевірку, уже в середу буде оприлюднено текст, тому можна самостійно перевірити себе на грамотність.

Писала сьогодні диктант і послиня Чорногорії. Пізніше вона зізналася, що українську знає не надто добре, але прагне опанувати мову.  

Узяти приклад із пані послині варто б і українцям в Україні. Мовний омбудсмен нагадує, що вже із січня працівники галузі обслуговування нарешті мають заговорити українською.

"А з 16 липня 2021 року розпочинається сертифікація на рівень володіння державною мовою тих, хто претендуватиме на посади в органах влади, поліції, ГП, офісах державних служб", — зазначив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови.

Всеукраїнський радіодиктант: чому буква "ґ" стала "фатальною" для багатьох учасників конкурсу

Всеукраїнський радіодиктант: чому буква "ґ" стала "фатальною" для багатьох учасників конкурсу

Минулого тижня, каже, презентували результати дослідження, які засвідчили, що нині критично мало української мови в соцмережах.

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський привітав громадян із Днем української писемності та мови. Між тим, глава держави поділився своїми враження від вивчення української мови у дорослому віці. За його словами, він народився в російськомовній сім’ї, тож у дитинстві не мав можливості добре вивчати рідну мову. 

Авторка: Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація