Всі київські обмінники закриють на один день

Власники столичних обмінних пунктів протестують проти ліквідації цих установ.

Київські власники обмінників на зборах 10 листопада прийняли рішення створити "Асоціацію валютно-обмінних підприємств".

Вони вважають ліквідацію обмінної мережі недоцільною і несправедливою і мають намір звернутися до президента і в Кабінет міністрів за допомогою, а якщо й цього буде мало, провести акцію протесту. Крім того, в Києві буде проведена акція “Один день без обмінників”.

За словами власників обмінників, у Києві 868 точок, які надають послуги з обміну валют, з них 369 працюють за агентськими договорами з банками, інші – банківські каси або власність банків. Якщо постанова про ліквідацію обмінників набуде чинності, то кількість точок, де можна обміняти гроші, скоротиться, приблизно, на 70%.

Заступник голови правління банку “Контракт” Алла Комісаренко вважає, що це створить великі незручності для людей.

“На сьогодні банки навряд чи можуть забезпечити обслуговування при валютному обміні, яке дають обмінники. Більшість банків працюють тільки до шостої-сьомої години вечора, дуже обмежена кількість банків працює в суботу, а в неділю вони вихідні”, - пояснює вона.

На звернення ТСН.ua, Алла Комісаренко повідомила, що акцію протесту заплановано на 28 листопада.

Тим часом, директор департаменту грошового обміну і валютних операцій "Ощадбанку" Тарас Задорожний бачить проблему в іншому.

“Сьогодні банки здатні самостійно повністю забезпечити весь обсяг валютного обміну. Проблема в іншому – де взяти валюту? Я не думаю, що закриття обмінників спричинить незручності для населення", - вважає він. - "Ощадбанк" працює до восьмої вечора. У наших відділеннях є окремі каси для валютно-обмінних операцій, в яких немає черг. Черги виникають здебільшого в тих касах, де люди платять гроші за комунальні послуги. В обмінних касах можуть бути черги тільки при ажіотажному попиті”.

Крім того Задорожний процедуру обміну валют в обмінниках вважає непрозорою.

“Я вітаю таку постанову Нацбанку, оскільки роботу обмінних пунктів вважаю не зовсім прозорою", - каже він. – "Нацбанк давно з цим боровся".

Зі свого боку власники обмінників запевняють, що чітко дотримуються інструкцій Нацбанку.

“Обмінники не спекулюють. Ми продаємо рівно стільки валюти, скільки купуємо в людей. Ми також чітко дотримуємося рекомендацій щодо валютних курсів", – заявила менеджер приватного підприємства Марина Грехем.

Як повідомляв ТСН.ua, 6 листопада Нацбанк прийняв рішення про ліквідацію пунктів обміну валюти з 1 січня 2009 року. Надалі продати чи купити іноземні гроші можна буде лише в банківських касах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: