Всіх українців від 14 років вчитимуть націонал-патріотизму

Вперше в Україні затверджено концепцію національно-патріотичного виховання молоді - "у дусі патріотизму та пошани до чинного законодавства".

Глави Міністерства у справах сім'ї, молоді і спорту, Міноборони, Мінкульта і Міносвіти затвердили Концепцію національно-патріотичного виховання молоді.

Це перший подібний документ в Україні. Він передбачає виховання на основі героїчних прикладів українського народу, традицій гетьманства, козацтва, війська Української народної республіки, січових стрільців і повстанських армій.

Концепція створена в рамках державної цільової програми "Молодь України" на 2009-2015 роки. Документ припускає виховання громадян у віці 14-35 років "у дусі патріотизму, пошани до військової служби і чинного законодавства".

У молодих людей передбачається виховати національну свідомість і "підсилити військово-патріотичну роботу".

Зокрема, планується видати серію військово-історичних книг і календарів патріотичної спрямованості, а також довідкові матеріали про досягнення України за роки незалежності.

На думку авторів документа, інформаційно-пропагандистська підтримка концепції буде забезпечена шляхом надання "рекомендацій українським ЗМІ з посилення патріотичної спрямованості", а також створення в інтернеті інформаційного порталу з питань патріотичного виховання.

Водночас у Міністерстві оборони зазначили, що в назві концепції не варто було використовувати визначення "національний", враховуючи поліетнічність українського народу.

"Як бути, наприклад, етнічним меншинам – кримським татарам? Чи вважаються вони об'єктами національно-патріотичного виховання?" – пояснив старший офіцер відділу військово-патріотичного виховання Головного управління виховної і соціально-психологічної роботи збройних сил Петро Мазіпчук.

Положення концепції схвалив заступник голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Мохник. "Якщо в ній приділено місце військово-спортивному вихованню, яке є підготовкою до боротьби за Україну, то це дуже добре. Те ж саме стосується й історичної частини – українці повинні знати правду про своїх героїв: Степана Бандеру, Романа Шухевича і січових стрільцях", - сказав він.

В той же час акцентування уваги на діяльності військ Української народної республіки, повстанських армій і січових стрільців не задовольняє представників Компартії.

"Будь-яка концепція, до якої з політичних мотивів включаються які-небудь історичні факти і штучно виключаються інші, є збитковою і тенденційною. Якщо вихвалятимуть ОУН-УПА, то ця концепція до патріотизму взагалі не має стосунку", - заявив народний депутат від КПУ Олександр Голуб.

Читайте також:

На Прикарпатті відкрили Центр патріотичного виховання ім. Бандери

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Націоналісти відкривають табір самооборони на Донеччині

Тягнибок вважає дивізію СС "Галичина" "найвищою духовною цінністю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: