Всиновлюють ВІЛ-позитивну дитину

Українська сім'я вперше офіційно всиновляє ВІЛ-інфіковану дитину.

Молода сім'я з Маріуполя офіційно всиновляє ВІЛ-інфіковану дитину з дитячого будинку Малятко в місті Макіївка Донецької області. Як повідомили Корреспондент.net у Маріупольському Добродійному фонді Пілігрим, який допомагав в усиновленні, це перший випадок офіційного усиновлення дитини з ВІЛ-позитивним статусом в Україні.


„Раніше в Україні на дітей з таким статусом оформлялося лише опікунство, в даний момент перед приймальними батьками поставили умову – всиновити," – повідомили у фонді.

У маріупольців Світлани та Євгена, які всиновляють чотирилітнього ВІЛ-позитивного хлопчика з макіївського дитбудинку, 11 місяців тому народилася дочка.

Батьки заберуть свого приймального сина з дитбудинку вранці 30 серпня. Повідомляється, що нещодавно біологічна мати всиновлюваного хлопчика народила ще одну дитину, ВІЛ-статус якої поки не визначений. Молоді маріупольці планують найближчим часом усиновити і цього малюка.

За даними представника Об'єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД Вінея Салданна, в Україні зараз зареєстровано 114 тисяч ВІЛ-інфікованих. Тим часом він вважає, що це – офіційна цифра, а за неофіційними даними - 1,4% населення України живе з ВІЛ/СНІД.

За оцінками ВІЗ, сьогодні з ВІЛ-інфекцією в Україні живуть 377 тис. 600 чоловік, що складає 1,46% дорослого населення.

23 травня цього року фонд Олени Франчук „АнтиСНІД” оголосив про нову міжнародну програму дій „На краю”, частиною якої став червневий концерт Елтона Джона в Києві.
В рамках цієї ж програми було оголошено про реалізацію спільного проекту фонду Олени Франчук і Фонду Елтона Джона (Elton John AIDS Foundation), на який Фонд АнтиСНІД Олени Франчук виділить грант у розмірі 2,5 млн. Проект розрахований на 5 років і спрямований на допомогу дітям, потерпілим в результаті епідемії ВІЛ/СНІД.

ВідеоДонецька сім'я всиновила ВІЛ-інфіковану дитину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: