Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці розповіли, як ставляться до продажу землі. Підтримує - лише кожен п'ятий

Більшість українців хочуть вирішити питання ринку землі на референдумі.

Лише 19% жителів України підтримують запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення. Такі дані наводить Соціологічна група "Рейтинг" після опитування.

73% – проти продажу землі, ще 8% – не визначилися. Відносно вищий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших та заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%.

Тим часом, продавати землю іноземцям готові лише 13% опитаних, а проти цього - 81%.

Також 74% опитаних вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення, в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% – мають протилежну думку.

"58% вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% - не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% – не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку. За домінування державної власності на землю виступають частіше старші та бідніші опитані, та ті, у кого немає паїв, за іншу модель – більш молодші, заможніші та власники паїв, які їх самостійно обробляють. Водночас навіть серед названих останніх категорій не менше половини виступають за канадську, чи ізраїльську моделі земельного ринку", - йдеться у дослідженні. 

Також респонденти назвали основні переваги запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення: власники землi зможуть розпоряджатися нею на власний розсуд (26%); це сприятиме створенню нових робочих мiсць на селi (18%); продаж землi сприятиме iнвестицiям в Україну (14%); це дозволить отримати справедливу ринкову цiну на землю (13%); це дозволить фермерам брати кредити пiд заставу землi (13%). Про знищення тіньового ринку землі, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, збільшення надходжень до державного бюджету, сприяння кращому контролю за екологією ґрунтів як переваги запровадження земельного ринку говорили не більше 7% опитаних. 35% опитаних не бачать жодних переваг у знятті мораторію на продаж орних земель. Власники паїв, які їх обробляють, частіше за інших обирали серед переваг можливість розпоряджатися землею на свій розсуд, сприяння створенню робочих місць та залученню інвестицій в Україну. Натомість ті, хто мають паї, але здають їх в оренду, частіше говорили, що немає жодних переваг у запровадженні вільного продажу землі.

А серед основних ризиків від запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення респонденти найчастіше обирали те, що земля може бути викуплена іноземцями (41%); власники паїв можуть бути обдурені у разі продажу землі (31%), зараз запровадження ринку землі є небезпечним через недосконалість чинного законодавства (31%); зняття мораторію на продаж землі дозволить скупити її олігархам (23%). 17% вважають, що вільний продаж землі не можна запроваджувати в умовах війни, 16% бачать загрозу знищення дрібного та середнього бізнесу на селі, по 13% вважають, що втілення цієї ініціативи призведе до прискорення вимирання сіл  або ж позбавлення селян стабільного доходу від надання паїв в оренду. Лише 5% не бачать жодних ризиків у запровадженні вільного ринку орних земель. Про загрози щодо продажу землі іноземцям, обдурення власників паїв та недосконалість чинного законодавства найчастіше говорили власники паїв, які їх особисто обробляють.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про те, що уряд планує запустити ринок землі вже від 1 жовтня 2020 року. Документом пропонується передбачити, що набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, українські юридичні особи, а також територіальні громади та держава. Більше про проєкт закону читайте за посиланням→.

Відео Втомлена земля. Чорноземи України у критичному стані - екологи

Низький вміст гумусу, висока кислотність і нестача поживних речовин. Україна втрачає свої землі. Родючість чорноземів знижується і вже доcягла критичного рівня - про це кажуть і вчені і екологи. Причина - нищівне до них ставлення та нераціональне використання добрив. 

Втомлена земля. Чорноземи України у критичному стані - екологи

Залиште свій коментар

Вибір редакції