Всього один засуджений: в ООН закликали Україну докладати більше зусиль для розслідування справи Майдану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там також надали рекомендації українському уряду щодо ухвалення відповідних законів.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала українську владу докласти більше зусиль для розслідування вбивств під час Революції гідності та встановлення всіх причетних до загибелі людей.

Про це йдеться в інформаційній довідці ООН на честь п’ятої річниці масових розстрілів на Майдані.

"Через п’ять років після закінчення протестів на Майдані притягнення винних у вбивствах та насильницьких смертях 84 протестувальників, осіб, які не брали участі у протестах, та 13 правоохоронців, ще не забезпечено. Під час розслідувань не встановлені винні у вбивствах 17 протестувальників та 13 співробітників правоохоронних органів", - йдеться у повідомленні.

Також у моніторинговій місії зазначають, що єдина людина, яку визнано винною у неумисному вбивстві протестувальника, був іншим протестувальником. Також двох членів групи "тітушок" визнали винними у хуліганстві, тоді як вони були причетні до інциденту, під час якого загинув активіст Євромайдану.

Водночас, українські правоохоронці проводять кримінальне переслідування 12 інших осіб, яких підозрюють у вбивствах під час Революції гідності.

Для завершення всіх судових справ та встановлення і покарання винних у загибелі людей під час Революції гідності в ООН закликали український уряд подбати про те, щоб під час суду не було необґрунтованих затримок, забезпечити невтручання у процес розслідування, а також скасувати закон про недоторканність для кращого розслідування вбивств правоохоронців під час Майдану.

Нагадаємо, найбільш трагічні дні Майдану згадує вся країна 18-20 лютого. Відтоді минуло п’ять років, але події врізалися в пам’ять і досі перед очима їхніх очевидців.

ВідеоПротистояння у вогні: 5 років тому у столиці загорівся Будинок профспілок

Заблоковані люди просто вистрибували з вікон. Майдан в той час був оточений силовиками. Активісти по периметру розпалювали шини і збирали бруківку, аби оборонятися. Як це було – у 2014 році – без коментарів.

Протистояння у вогні: 5 років тому у столиці загорівся Будинок профспілок

Залиште свій коментар

Вибір редакції