Встановивши пам’ятник Сталіну, Україна порушила міжнародні норми

Експерти нагадують, що режим Сталіна засуджений Парламентською Асамблеєю ОБСЄ та Радою Європи.

Відкриття в Запоріжжі пам'ятника радянському диктаторові Йосипу Сталіну суперечить міжнародним зобов'язанням України, вважають українські правники.

Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що "тиранам пам'ятники ставити не потрібно" і закликав до "засвоєння уроків історії". Але не висловив жодної правової оцінки спорудженню пам'ятника Сталіну.

Голова правління Української гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, що на відміну від засудженого міжнародною спільнотою фашизму, комунізм засуджений не був, а його пропаганда не заборонена й не переслідується правовими актами. У національному законодавстві, як зазначив Бущенко, йому невідомі законні механізми, які б зобов’язували до демонтажу пам'ятника радянському диктаторові.

Відсутність таких механізмів підтвердив і перший заступник голови парламентського комітету з питань прав людини Віктор Таран. Однак він нагадав, що кривавий режим Сталіна засуджений Парламентською Асамблеєю ОБСЄ та Радою Європи на рівні з нацистським режимом. А це означає, що спорудження пам'ятників Сталіну є порушенням міжнародних норм. Саме спираючись на такі норми, як вважає Таран, влада мала б демонтувати запорізький пам'ятник та заборонити встановлення аналогічного монументу в Одесі чи будь-якому іншому українському місті.

Тим часом церемонію відкриття пам'ятника Сталіну в Запоріжжі охороняла міліція. А під час самого заходу на ньому виступали депутати Верховної ради.

Нагадаємо, 5 травня у Запоріжжі було встановлено пам'ятник Сталіну. Місцеві комуністи приурочили цю подію до Дня Перемоги.

Пам’ятник заввишки близько трьох метрів, що являє собою напівфігуру Йосипа Сталіна у військовій формі із Зіркою Героя, відкрили біля будівлі Запорізького обкому Компартії в Жовтневому районі міста під гімн СРСР.

Читайте також:

У Запоріжжі відкрили пам'ятник Сталіну

Комуністи готові встановити пам'ятник Сталіну в Києві

Під час відкриття пам’ятника Сталіну померла жінка

ВідеоУ Запоріжжі відкрили пам'ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: