"Став на шлях неправди". У ПЦУ відреагували на "відкликання" Філаретом підпису під ліквідацією УПЦ КП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Постанова Помісного Собору не є договором чи угодою, які можна розірвати.

Заява Філарета про "відкликання підпису" під постановою Помісного Собору 15 грудня 2018-го про припинення існування УПЦ КП та об'єднання у єдину Помісну Православну Церкву лише підтверджує, що він тоді робив це усвідомлено та добровільно.

Про це заявив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря.

 "Цією черговою заявою лише знову ним самим підтверджується, що Постанову Патріарх Філарет підписував. І всі учасники Собору та всі, хто бачив відеозапис, можуть засвідчити, що робив він це усвідомлено і добровільно", - зазначили в ПЦУ.

"Більше того - заявляючи не раз про те, що він з послідовниками нібито "вийшов з ПЦУ", владика знову і знову підтверджує як і свою приналежність до ПЦУ, так і дійсність Постанов Помісного Собору УПЦ КП та Об‘єднавчого Соброру 15.12.18, на основі яких він сам, разом з усім Київським Патріархатом, стали невід‘ємною частиною Православної Церкви України", - додав Зоря.

Він наголосив, що не можна "вийти", не увійшовши. "А якщо увійшов – то на умовах, визначених Собром і Статутом Церкви, а не власною уявою чи мінливим настроєм", - пояснив церковник.

Зоря підкреслив, що постанова Помісного Собору не є договором чи угодою, які можна розірвати. А спадок та ім’я Київського Патріархату належить Помісній Церкві, а не є приватною власністю Філарета, "якою він безуспішно прагне розпоряджатися на власний розсуд".

Мф 5:37: "Нехай буде слово ваше: так — так; ні — ні, а що зверх цього, те від лукавого." Заява Патріарха Філарета про...

Опубліковано Євстратієм Зорею Пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року відбувсчя Об'єднавчий собор українських православних церков - на ньому ухвалили створення автокефальної помісної Православної церкви України. Вона об'єднала УПЦ КП і УАПЦ, а також кількох ієрархів УПЦ МП.

Потім, 6 січня 2019-го ПЦУ отримала Томос про автокефалію від Константинопольського патріархату. За кілька місяців почесний патріарх ПЦУ Філарет звинуватив предстоятеля новостверної укранської церкви та екс-президента України Петра Порошенка у порушенні домовленостей - мовляв, було домовлено розподілити повноважень інакше. Філарет наполягає, що УПЦ КП не ліквідована. Це він намагається довести і через суди.

Після цього священний синод ПЦУ вирішив створити Філарета релігійну організацію в складі ПЦУ у формі місії. Разом з цим у грудні 2019-го Епіфаній повідомив про остаточну ліквідацію організацій "Київська Патріархія УПЦ КП" та "Патріярхія УАПЦ".

Відео Синод ПЦУ ухвалив рішення щодо забезпечення умов діяльності патріарха Філарета

З'явиться організація у складі Православної церкви України у формі місії, яку очолить Філарет. Він отримує пожиттєве право служити у Володимирському соборі, продовжувати проживати у будівлі у центрі Києва. Матеріальне утримання здійснюватимуться за рахунок відрахувань від Володимирського собору та пожертв.  

Синод ПЦУ ухвалив рішення щодо забезпечення умов діяльності патріарха Філарета

Залиште свій коментар

Вибір редакції