Вступ до першого класу. Міносвіти назвало перелік документів, які можуть підтвердити місце проживання дитини

Дата публікації
Перегляди
6670
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вступ до першого класу. Міносвіти назвало перелік документів, які можуть підтвердити місце проживання дитини

Фото: pixabay.com

Реєстрація - не єдина підстава для першочергового зарахування.

Реєстрація місця проживання - не єдина підстава для першочергового зарахування у перший клас. Підтвердити реєстрацію можна іншими документами, йдеться у листі Міністертства освіти щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році.

Торік змінили порядок зарахування дітей до першого класу. До навчальних закладів зараховують не на конкурсній основі, а за місцем проживання. Тобто кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією.

Підтвердити місце проживання можна за паспортом громадянина України, посвідкою на постійне чи тимчасове проживання, посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Також за документом, що засвідчує право користування житлом або право власності на відповідне житло, рішенням суду про надання особі права на вселення до житлового приміщення, довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи чи про проходження служби у військовій частині.

Підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників. Важливо також, що вид документу для підтвердження місця проживання обирає особа, яка подає заяву на зарахування дитини.

"Підтвердження місця проживання виключно відповідною реєстрацією - це неприпустиме обмеження прав дитини на першочергове зарахування", – каже перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Дату прийомі документів для зарахування в перший клас визначають місцеві органи самоврядування. Батьки мають право подати заяву до школи, на території обслуговування якої вони проживають або в інші заклади. До них дитину можуть прийняти на вільні місця. Якщо кількість заяв перевищує кількість місць, то право першочергового зарахування мають ті діти, місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене, які є рідними братам чи сестрами учнів цього закладу освіти або дітьми працівників школи.

Наказ про зарахування видають не пізніше 1 червня. До 15 червня зараховуються усі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним. Після 15 червня є можливість подати заяви на вільні місця.

Як повідомлялося раніше, 4 квітня у столичних школах розпочався прийом дітей до перших класів. Заяви від батьків прийматимуть до 31 травня.

У київських школах не можуть вмістити майбутніх першокласників

У київських школах не можуть вмістити майбутніх першокласників

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6670
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація