Вступ до першого класу: як бути, якщо дитину відмовляються прийняти до школи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Столичні школи очікують на 31 тисячу першокласників.

В Києві триває вступна кампанія до перших класів. Батьки майбутніх школярів активно подають заяви до навчальних закладів. Столичні школи очікують на 31 тисячу першокласників.

З якими проблемами вони можуть стикнутися та що робити, якщо дитині відмовляють у вступі — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Мама майбутнього першокласника Саші хвилюється, бо документи принесла одразу до двох шкіл: у ту, що за пропискою, і в якій хотіла, щоб син навчався.

Директор однієї з київських шкіл розповідає, якщо залишаться вільні місця, то на початку липня буде жеребкування для тих, хто живе не поруч зі школою. Хоча цьогоріч на вступ ажіотаж. "У перший день прийому заяв черга була до центральних воріт", - розповів Дмитро Ламза. 

Не варто хвилюватися лише тим, хто прикріплений до школи за місцем реєстрації чи проживання, або в цій установі вже навчаються рідні брати або сестри. "Їх ми можемо приймати в будь який період, навіть якщо так сталося що через карантині вони були в селі і не змогли приїхати. Тому я радо відкрию наші двері і в серпні", - розповів директор школи.

Утім, така ситуація далеко не у всіх школах. У соціальних мережах батьки майбутніх школярів скаржаться, що їх до першого класу не беруть, бо вільних місць не лишилося.

Відео Вступна кампанія для першокласників: що потрібно знати батькам

 Попри карантин вступна кампанія для майбутніх першачків триває. Директори шкіл впевнені, все рухається за планом. А от чи поділяють цю думку батьки - у сюжеті. 

Вступна кампанія для першокласників: що потрібно знати батькам

Це незаконно, пояснює юрист Громадської організації "Батьки SOS". "Відмовити за місцем проживання вам не можуть незалежно від того, чи є в цій школі місця, чи немає. Наприклад, столична гімназія 107 набрали спочатку два перших класи, потім три, зараз уже чотири. Переробили конференцзал під початкову школу", - розповів Роман Бондаренко.

Якщо ж школа все ж таки нехтує законом, то варто звертатися безпосередньо в органи управління освіти. "Це управління освіти районні або в департамент освіти міський чи обласний. Завжди потрібно йти від нижчої ланки до вищої. Тобто не треба одразу звертатись до міністра освіти. Якщо там уже край, то є освітній омбудсмен", - радить фахівець.

Приймання заяв до першого класу цього року триватиме до 30 червня. Потім до 15 липня буде жеребкування на вільні місця для тих, хто хоче навчатися саме в цій школі, але належить до іншої.

Залиште свій коментар

Вибір редакції