Вступна кампанія 2017. Як подати документи та розв'язати проблеми із сертифікатами ЗНО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До кінця вступної кампанії залишилося 9 днів, проте багато хто з українців і досі не може подати документи до ВНЗ.

Цьогоріч вступна кампанія до вищих навчальних закладів України стартувала 12 липня. Всі абітурієнти повинні подавати свої заявки на вступ онлайн. Проте, це не стосується тих, хто має спеціальні умови або вступає за квотами, зокрема, це учаcники АТО та діти воїнів, загиблих у зоні Антитерористичної операції. Ці категорії при вступі можуть обирати - складати іспит чи вступати за результатами ЗНО.

Загалом, подача документів триватиме два тижні та закінчиться приймання 26 липня.

У Міністерстві освіти і науки перед вступною кампанією запевняли, що онлайн-система витримає навантаження і не буде перебоїв у її роботі. Також переконували, що взяли до уваги всі минулорічні помилки, коли сайт "ліг" і подати заяви можна було лише вночі. Проте вже в перший день цієї кампанії електронна система знову "лягла" через високий наплив абітурієнтів, які одночасно почали подавати документи.

Умови

Загалом, абітурієнти можуть подати дев'ять заяв для вступу та не більше ніж на чотири спеціальності.

Також під час подання вступник має обрати пріоритетність для кожної заяви, де 1 означатиме найвищий пріоритет.

У Міністерстві порадили не поспішати подавати одразу всі заяви, а детально вивчити пропозиції всіх ВНЗ та бути уважними під час заповнення електронних форм. Оскільки якщо ви припустилися помилку під час заповнення заяви, до моменту її повної реєстрації ви можете ії ще скасувати.

Також, якщо у вас виникли якісь запитання чи проблеми, ви можете звернутися до приймальних комісій при ВНЗ, де вам мають надати технічну підтримку.

Нові правила

Новацією вступної кампанії цього року стали коефіцієнти.

Тепер конкурсний бал балансується через регіональний, галузевий і сільський коефіцієнти шляхом множення їх на отриманий результат.

Регіональний коефіцієнт становить 1 для ВНЗ, які розташовані у Києві; 1,1 – у Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові. У Донецькій та Луганській областях – 1,3, на іншій території України – 1,2.

Відео У перший день вступної кампанії абітурієнти зіткнулись із проблемами з інтернет-реєстрацією

Планувалося, що галузевий коефіцієнт повинен мотивувати подавати заяви за пріоритетними інженерними та природничими спеціальностями. Сільський коефіцієнт має підтримати дітей з сіл. Проте для цього треба не лише закінчити сільську школу, але й жити в селі.

Також важливою відмінністю від минулого року є те, що ВНЗ тепер можуть встановлювати прохідні бали самостійно, але цей поріг не може бути меншим за 100 балів.

Якщо виникли проблеми

Міністерство освіти і науки дозволило абітурієнтам, у яких виникли проблеми з реєстрацією електронного кабінету у системі ЄДЕБО, подавати заяви у паперовому вигляді.

Зазначається, що відповідний лист МОН було розіслано керівникам усіх вищих навчальних закладів України.

"Так, від 15 липня 2017 року абітурієнти можуть подати заяву та документи в паперовій формі, якщо в присутності представника приймальної комісії ВНЗ буде перевірена неможливість створення електронного кабінету. За результатами робочого дня приймальна комісія навчального закладу має надсилати до ДП "Інфоресурс" таблицю встановленого зразка з даними вступників", – йдеться у повідомленні МОН.

Таке рішення було ухвалено, аби заяви встигли подати ті вступники, які вже зараз мають проходити творчі конкурси. Адже через запровадженням нового програмного забезпечення з посиленими вимогами до ідентифікації вступників наразі трапляються окремі випадки відмови в реєстрації електронних кабінетів, пов'язані з розбіжностями в реєстраційних даних.

Відео Абітурієнти дізнаються результати вступної кампанії 1 серпня

Водночас у МОН підкреслили, що подати паперові заяви можуть лише ті вступники, які через певні незбіги в системі не можуть зареєструвати свої електронні кабінети. Якщо ж кабінет уже успішно створено, але є проблеми з подачею заяв, необхідно звернутися до сервісу підтримки з питань реєстрації: (044) 239-86-18, (095) 281-13-54, (067) 551-24-74, (093) 342-38-63.

Щоб виявити де саме у вас незбіги – у сертифікаті ЗНО чи в атестаті – вступнику потрібно звернутися до Адміністратора ЄДЕБО та надіслати всі реквізити цих документів на електронну пошту ez@inforesurs.gov.ua або дотелефонуватися до сервісу підтримки з питань реєстрації за номером: (044) 239-86-18.

Оприлюднення результатів

Рейтинг абітурієнтів, які подали документи на денну форму навчання, і вступають за сертифікатам ЗНО, творчими конкурсами, вступними іспитами та квотами, відбудеться 1 серпня не пізніше 12-ї години. До зарахування на бюджетну форму навчання не пізніше 5 серпня, на контрактну форму навчання – до 30 вересня.

Тих, хто не встигне подати заяви чи оригінали документів, освітяни заспокоюють лише тим, що із сертифікатом ЗНО-2017 можна буде вступати і наступного року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції