Втеча від реальності та ломка. Психіатр розповів про жахи інтернет-залежності

Деяких пацієнтів доводиться госпіталізувати, щоб виключити будь-яку можливість "спілкування" з гаджетом.

Залежність від інтернету, комп'ютера та інших гаджетів призводить до втечі людини від життєвих реалій і може спричинити психічні порушення і навіть інвалідизацію.

Про це кореспонденту ТСН.Тиждень розповів психіатр Владислав Сова.

"Люди зібралися і за півгодини спілкування 50-60% що починає робити? Всі сидять в телефонах. Людям замість живого спілкування простіше в Instagram листуватися. Відбувається деформація спілкування. Людині комфортніше спілкуватися за допомогою компютерного додатка, аніж вживу. В інтернеті та соцмережах людина може себе зробити тою, ким вона хоче себе бачити, а не тою, ким вона є насправді. Йде підміна понять", - описав проблему психіатр.

Сова зазначає, що кількість людей з інтернет-залежністю, які звертаються за допомогою, зросла у 5-10 разів. А деяких навіть доводиться госпіталізувати – щоб повністю виключити можливість присутності людини в інтернет-ресурсах.

"У людини ломка. Японці ще кілька років тому проводили експеримент – вони брали групу молодих людей 15-18 років, забирали у них ці телефони і поміщали на добу-дві у будинок без засобів зв'язку і доступу до інтернету. У 70% спостерігалися симптоми відміни – підлітки ставали дратівливими, нервовими, вони відчували себе дискомфортно. Вони не могли спати і описували стан як відчуття втрати контролю над життям", - розповів психіатр.

Більше про страхітливі наслідки залежності від інтернету та гаджетів дивіться у сюжеті Стаса Ясинського у випуску ТСН.Тиждень, який традиційно вийде о 19:30 в неділю, 24 квітня, на каналі 1+1.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: