Втрати економіки України оцінили в 60 млрд грн

Реальне зниження ВВП становить близько 14%, а номінальне - близько 6%.

Втрата обсягу ВВП у номінальному вираженні становить близько 60 млрд грн. у 2009 році. Реальне зниження ВВП становить близько 14%, а номінальне - близько 6%.

Про це йдеться у матеріалі "Оцінка потокових тенденцій економічного розвитку України", оприлюдненому на офіційному сайті президента України.

Експерти Секретаріату президента зазначають, що чинниками скорочення обсягів виробництва у реальному секторі економіки (в промисловості, торгівлі, будівництві, в сфері транспортних послуг) стали погіршення ситуації на зовнішніх ринках, значне уповільнення інвестиційної динаміки, зміцнення позицій тіньової економіки, а також зниження доходів населення, реальне скорочення яких за 2009 рік становило 6,0%.

Нагадаємо, за оцінками Національного банку, зниження ВВП України в 2009 році становило близько 15%. Експерти НБУ зазначають, що рівень ВВП у постійних цінах на кінець 2009 року знизився до значень ВВП на кінець 2005 року. Міністерство економіки заявляє, що загалом у 2009 році зниження ВВП становить близько 15%. За попередніми даними Держкомстату, зниження ВВП України в четвертому кварталі 2009 року, порівняно з аналогічним періодом 2008 року становило 7%.

Читайте також:

Мінекономіки оцінило падіння ВВП у 15%

2009-й рік українська економіка закінчила падінням на 7%

За рік економіка України впала майже на 16%

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: