Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Втричі менше, ніж кілька років тому: чому соцпрацівники не можуть упоратися з побиттям дітей в українських родинах

Робота з догляду за проблемними сім’ями є важкою, невдячною та мало оплачуваною.

Майже третина українських дітей зазнавали насильства в родині, а кожна 50-та живе в атмосфері постійних тортур з боку батька чи матері. Такими даними оперують вітчизняні соціологи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Днями на Сумщині батько забив до смерті 4-річну Надійку, а на Прикарпатті мати прикувала дітей ланцюгами, коли пішла на роботу. Про знущання сусіди повідомляли соціальні служби, але вчасно зреагувати там не спромоглися. Таких випадків багато, тому журналісти задалися питанням, чому служба, яка має запобігати цим моторошним випадкам, не справляється зі своїми функціями?

ВідеоТСН з'ясувала, чому соцслужби не завжди можуть зарадити насильству в сім'ї

За даними соціологів, 27% українських дітей - а це майже третина - зазнавали насильства в родині. А 2% живуть у постійних тортурах з боку батька чи матері. Куди дивляться соціальні працівники і чи можна запобігти лихові у кризових родинах – в сюжеті.

ТСН з'ясувала, чому соцслужби не завжди можуть зарадити насильству в сім'ї

Ще 2014 року в Україні було 12 тисяч соціальних працівників. Їх усіх звільнили, бо в державному бюджеті не було коштів. Нині платити їм зарплату мають місцеві органи влади – так на роботу повернулося близько 4 тисяч соціальних працівників. Часто на одного припадає кілька сіл, між якими відстань у десятки кілометрів. На роботі ці люди зіштовхуються з погрозами і навіть відвертими випадками агресії. Тому в усіх областях України є вакансії на такі посади.

Як діагностувати, що в родині критична ситуація і врятувати дитину можна, лише забравши її з родини? Уповноважений президента з прав дітей переконує, що кваліфікації соціальних працівників часто замало, щоб відвернути біду. "Досить часто вони не свідомі, що мають робити, яким чином вони професійно можуть здійснювати свою діяльність", - вважає Микола Кулеба. Якщо соціальний працівник проґавив трагічний випадок у родині, котру супроводжував, йому можуть виписати догану – кримінальної відповідальності зазвичай вони не несуть.

В уряді вважають, що ситуацію зі знущанням в родинах має змінити закон про протидію домашньому насильству. Коли він діятиме, по Україні їздитимуть мобільні бригади, відкриються притулки для жертв домашнього насильства, запрацює система, в котрій не так багато буде залежити від людського фактору. 

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції