Вулицю Мазепи в Києві перейменують на прохання Московського патріарха

Представник БЮТ у Київраді розповів, що питання про перейменування вулиці вже вирішене, і незабаром частина вулиці Мазепи стане Лаврською, як і просив патріарх Кирило.

Київрада на наступній сесії перейменує частину вулиці Івана Мазепи в столиці на вулицю Лаврську. Нагадаємо, раніше про це київську владу попросив патріарх Московський та всієї Руси Кирило.

Інформацію про перейменування оприлюднив депутат від БЮТ, голова постійної Комісії міськради з питань культури і туризму Олександр Бригинець. "Наша комісія не підтримала це питання, оскільки, по-перше, проект рішення не проходив комісії з питань найменувань і, по-друге, не було достатньої кількості часу, щоб у ньому розібратися. І головне - громадські слухання, які обов'язкові в таких випадках, проведені не були", - заявив народний обранець.

Разом із тим, він запевнив, що отримав від більшості у Київраді, що підтримує чинного мера Леоніда Черновецького, наступний коментар: "Питання все одно буде вирішене на сесії, незалежно від рішення комісії".

"Справа не в тому, що я проти такої назви вулиці, питання в тому, що перейменування стає модою президентів. У 2009 році вулиця Січневого повстання була поспішно перейменована на вулицю Мазепи за бажанням Віктора Ющенка. Тепер команда Черновецького намагається догодити Януковичу і перейменувати її на вулицю Лаврську", - наголосив Бригинець.

Проектом рішення, який розгляне Київрада, пропонується перейменувати частину вулиці Мазепи, що пролягає від площі Слави до площі Великої Вітчизняної Війни, на вулицю Лаврську. Саме тут знаходиться Києво-Печерська Лавра. Питання було піднято на прохання керівника Російської православної церкви, який вже звертався до влади з відновлення історичної назви вулиці - "шлях до Лаври".

"Що стосується звернення митрополита Кирила до Київради, то я про нього чув, але офіційного звернення не бачив. У всіх випадках будь-яке перейменування - це додаткові труднощі для киян, пов'язані з перереєстрацією, друком нових карт тощо, тому їх потрібно уникати завжди, коли це можливо", - додав Бригинець.

Нагадаємо, сам патріарх Кирило має намір приїхати до України у липні з тижневим візитом.

Глава РПЦ відвідає Київ, Одесу та Дніпропетровськ.

Читайте також:

Патріарх Кирило приїде до України на тиждень

Московський патріарх закликав Київ перейменувати вулицю Мазепи

В Києві не буде пам'ятника Мазепі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: