Вулиці з радянськими назвами переназвуть

Комісія КМДА ініціює перейменування 131 вулиці Києва з радянськими назвами.

старий київ
Більше ста вулиць Києва незабаром перейменують.
Комісія з перейменування вулиць, встановлення пам'ятних знаків і меморіальних дощок Київської міської державної адміністрації ініціює перейменування 131 вулиці з радянськими назвами. Про це на прес-конференції повідомив голова комісії, заступник голови Київміськадміністрації Сергій Рудик.

З його слів, комісія склала попередній список з 131 вулиці, назви яких пов'язані з тоталітарним режимом в історії України, тобто з Радянським Союзом. Зі слів Рудика, завдання комісії - уточнити цей перелік і затвердити його. Однак Рудик вважає, що для такого глобального перейменування потрібно провести громадські слухання та, можливо, навіть міський референдум. Крім того, Рудик повідомив, що до 2008 року комісія має намір розробити уніфікований довідник "Вулиці Києва". Він зауважив, що сьогодні в Києві є близько 1,8 тис. вулиць, назви яких дублюються. Наприклад, у столиці по 4 вулиці названі на честь Леніна та Щорса. Також буде запропоновано змінити "неблагозвучні" назви вулиць. Загальний перелік вулиць, назви яких буде запропоновано для змін, заплановано підготувати до кінця цього року.

Сергій Рудик також повідомив журналістам, що на сьогоднішньому засіданні комісії з питань найменувать та пам’ятних знаків було ухвалено рішення про присвоєння семи школам столиці імен видатних українських діячів: журналіста Георгія Гонгадзе – спеціалізований школі №329 (Дарницький район); українського педагога Тимофія Лубенця – школі-дитячому садку «Веселка» (Дарницький район); українського вченого, громадського та церковного діяча Івана Огієнка – спецшколі №115 (Солом’янський район); українського педагога Григорія Ващенка – ліцею митної справи №144 (Солом’янський район); правозахисника, громадського діяча, одного із засновників Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод Петра Григоренка – СЗШ №279 (Солом’янський район); українського державного діяча, гетьмана Івана Мазепи – СЗШ №292 (Деснянський район); заслуженого тренера України Валерія Лобановського – СЗШ №319 (Голосіївський район).

Також комісія ухвалила рішення про встановлення меморіальної дошки державному і громадському діячу України, колишньому голові Української республіканської ради профспілок В.Сологубу (1926-2004) на Будинку профспілок України. 

Як відомо, у червні Київська міська рада вирішила перейменувати у Святошинському районі вулицю Службову на вулицю Василя Степанченка, проспект 50-річчя Жовтня - на проспект Леся Курбаса.

У лютому Комісія з перейменування вулиць, встановлення пам'ятних знаків і меморіальних дощок Київської міської державної адміністрації пропонувала Київраді перейменувати вулицю Василя Чапаєва в Шевченківському районі на вулицю українського громадсько-політичного діяча, дипломата В'ячеслава Липинського.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: