Вузи МВС хочуть закрити для жінок

Кабмін пропонує експеримент з підготовки фахівців для МВС, який не дозволить навчатись у міліцейських вузах дівчатам.

 Кабмін видав розпорядження, згідно з яким цього року до вищих навчальних закладів МВС не зможуть вступати дівчини. Про це повідомили у жіночому правозахисному центрі "Ла Страда-Україна".

За словами співробітників центру, мова йде про розпорядження Кабінету міністрів щодо "проведення експерименту з підготовки фахівців для міністерства внутрішніх справ". У ньому пропонується навчати фахівців за схемою курсант - військовослужбовець – курсант, пише Deutsche Welle.

Правозахисники зазначають, що висновок про гендерну дискримінацію випливає з норм Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". У законі прописано, що "на строкову військову службу в мирний час призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі".

Лист з проханням скасувати нововведення "Ла Страда-Україна" направив до адміністрації президента і уряду.

У той же час соціолог, експерт з гендерних питань Тетяна Бурейчак вважає, що тривоги правозахисниць перебільшені.

"Обов'язкова служба в армії і навчання в закладах вищої освіти з підготовки фахівців для міністерства внутрішніх справ - це очевидно нетотожні речі. Якщо спеціальність отримує назву, військовослужбовець-курсант, навряд чи це означає, що мова йде про те, що жінок відрізають від отримання освіти в цій сфері", - зазначила Бурейчак.

Читайте також:

МНС планують об'єднати з МВС

Табачник пояснив, чому треба скоротити держзамовлення у вузах

Табачник підвищуватиме вартість вищої освіти щороку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: